Black Mirror 2 - Recenzja Gry [PC]

Black Mirror 2, producent: Cranberry Production, polski dystrybutor: City Interactive, PC

Kontynuacja dość znanej - swego czasu również u nas - utrzymanej w konwencji mrocznego thrillera przygodówki. Tym razem za grę odpowiedzialne jest już inne studio, co niestety wyczuwalne jest już od pierwszej sceny. Klimat nie tak gęsty, ale cała reszta jak najbardziej poprawna i satysfakcjonująca. 

Gra jest długa (co najmniej 15 godzin - brawo dla autorów), ma kilka ciekawych i nie tak prostych zagadek, a i oprawa graficzna prezentuje się przyjemnie dla oka. Dźwięk, muzyka i voice-acting bez zarzutu, choć irytują bardzo cicho nagrane głosy. Próbowałem dłubać w ustawieniach, ale jakoś nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Koniecznie włączcie podpisy pod dialogi, inaczej części z nich zwyczajnie nie usłyszycie. 

Fabularnie bez szału, przygodówkowy standard ze schematycznymi rozwiązaniami i postaciami. W grach to nic zaskakującego, ale na podstawie scenariusza Black Mirror 2 na pewno nie powstałby zbyt dobry film. W sumie, solidny point&click, przede wszystkim dla fanów gatunku. Co ciekawe, można go dziś dostać za kilkanaście złotych, a nawet taniej, w bundle'ach - w takim przypadku jest to wręcz must-have.

Ocena: 7-/10

Komentarze