Black Mirror 3 - Recenzja Gry [PC]

Black Mirror 3, producent: Cranberry Production, polski dystrybutor: City Interactive, PC

Ostatnia część znanej wśród miłośników przygodówek serii. Znów pretenduje do tytułu przepełnionego grozą, aczkolwiek nie ma tu mowy o strachu, który nie pozwoli Wam zmrużyć oka w nocy. Ot, odrobina niepokojącego klimatu, trochę dziwacznych wydarzeń, okazjonalne mordy... Trzeci Black Mirror wypada gorzej niż pierwszy, ale lepiej niż drugi, a to już samo w sobie - zważywszy na fakt, że dwójka zła nie była, jest wielkim pozytywem. 

O ile oprawa graficzna i dźwiękowa przedstawia się niemal identycznie jak w wypadku dwójki, to fabuła jest ciekawsza i bardziej angażująca. I w tym miejscu pewna uwaga - jeśli nie graliście w poprzedniczkę, możecie poczuć się nieco zagubieni. Historia kontynuuje tamte wątki, ten sam jest też główny bohater. Jak już wspomniałem, gra nie jest może czystej krwi horrorem, ale swoistego klimatu nie można jej odmówić. 

Znów pozytywnie zaskakuje długość rozgrywki (minimum 15 godzin, co w obecnych czasach jest wręcz szokującym rezultatem), interfejs jest wygodny i intuicyjny, a zagadki nierzadko trudne i wymagające solidnego ruszenia głową. Mnie zdarzyło się kilka razy porządnie zaklinować. Spokojnie jednak - twórcy dali możliwość pominięcia najbardziej skomplikowanych łamańców głowy, co zatwardziali przygodomaniacy bez zwątpienia mocno skrytykują. Cóż, nikt nie powiedział, że musimy z tego skorzystać. W sumie, godne zwieńczenie serii.

Ocena: 7+/10

Komentarze