Cottage Country (2013) - Recenzja

Cottage Country, Wiejska Idylla, reżyseria: Peter Willington, komedia kryminalna, 2013

Komedia kryminalna. Główny bohater, Todd, wybiera się wraz z narzeczoną na romantyczny, połączony z oświadczynami krótki pobyt w domku nad jeziorem. Na miejscu okazuje się, że na identyczny pomysł wpadł wraz ze swoją dziewczyną jego brat, luźno podchodzący do życia Salinger. Jednak prawdziwy koszmar zaczyna się w chwili, gdy Todd przypadkiem zabija Salingera podczas sprzeczki. Para postanawia pozbyć się ciała i zatrzeć wszelkie ślady morderstwa, jednak nie wszystko idzie po ich myśli.

Nie jest to komedia z gatunku tych, przy których co chwila zdrowo parskamy śmiechem. Humor jest dosyć stonowany, niemniej jednak od czasu do czasu pojawiają się nieco bardziej zabawne sceny.
Tempo trochę nierówne. Po dość szybkim początku przychodzi nieco rozwlekły środek, by w końcówce znów przyspieszyć.

Oryginalny brat głównego bohatera
wraz ze swoją równie oryginalną
dziewczyną
Sama fabuła i jej przebieg niczym nie zaskakują, wszystko to gdzieś już kiedyś było, ale za sprawą solidnej gry aktorskiej i częstym zmianom sytuacji ogląda się to ze sporym zainteresowaniem.

Film skromny, bez wielkich nazwisk w obsadzie, jednak godny tych kilkudziesięciu minut uwagi. Jeśli lubicie tego rodzaju kryminalne komedie pomyłek, możecie śmiało sięgnąć po Wiejską Idylle (właśnie pod takim tytułem film pojawił się u nas na HBO).

Ocena: 6+/10

PW/ML

Komentarze

 1. Film raczej mnie nie zaciekawi, zwłaszcza, że póki co mam już spore plany filmowe :)
  Dziękuję za odwiedziny na moim blogu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A proszę bardzo. Ciekawe blogi odwiedzam z dziką frajdą :)

   Usuń
 2. Oglądam HBO, ale tego filmu jeszcze tam nie widziałam. I pewnie gdyby się pojawił to nie zwróciłabym na niego szczególnej uwagi, widzę, że nie miałabym czego żałować. Takie filmu nie są po prostu dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja lubię takie czarne komedie/kryminalne komedie :-) Oczekiwałem (po plakacie) więcej gagów, ale summa summarum film nie był zły :)

   Usuń
 3. Czemu nie, aczkolwiek poczekam aż puszczą go w TV, tak bardzo mi się do niego nie śpieszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie kiedyś w telewizji publicznej też go wypatrzymy ;-)

   Usuń

Prześlij komentarz