Giana Sisters: Twisted Dreams - Recenzja Gry [PC] [PS3] [X360] [WiiU]

Giana Sisters: Twisted Dreams, producent: Black Forest Games, PC, PS3, X360, WiiU

Nosiłem się z zakupem najnowszej odsłony Giana Sisters od dłuższego czasu, aż tu nagle bum, pojawiła się jako tytuł do pobrania w ramach subskrypcji PlayStation+. Widzicie, czasem cierpliwość naprawdę popłaca.

Produkcja powstała dzięki zastrzykowi gotówki z Kickstartera, a jej premiera miała miejsce niespełna rok temu.

Jest to platformówka z drobnymi elementami logicznymi. W trakcie rozgrywki możemy się przełączyć pomiędzy mroczną a łagodną siostrzyczką, a każda z nich dysponuje inną umiejętności - blondyna szybko wirując spowalnia upadek z dużych wysokości, rudzielec zaś zamienia się w kulę ognia, która potrafi choćby burzyć ściany.
W praktyce wygląda to tak, że w każdym etapie co rusz należy zmieniać postać. I to jest fajne, rozgrywka staje się dynamiczna i dużo bardziej atrakcyjna.
Co jakiś czas pojawiają się też nowe, dodatkowo urozmaicające zabawę elementy (guma do żucia, sprężyny).

Zaskoczył mnie poza tym poziom trudności, gra jest naprawdę wymagająca, zwłaszcza, gdy chcemy ją ukończyć na sto procent.

Grafika ładna, zmiana siostry powoduje automatyczną, płynną zmianę otoczenia, co wygląda całkiem efektownie i jest pomysłowe. Muzyka bardzo dobra (dwie wersje każdego utworu), utwory wgryzają się w pamięć i czasem nuciłem je jeszcze po kilkunastu godzinach od wyłączenia gry!

Grywalne, satysfakcjonujące, godne polecenia.

Ocena: 8/10


Piotr Wysocki

Komentarze