Hill Climb Racing - Recenzja Gry [ANDROID]

Hill Climb Racing, producent: Fingersoft, Android, darmowe

Prosta i niezwykle popularna swego czasu gra zręcznościowa, w której zasiadamy za sterami wybranego przez nas pojazdu, a naszym zadaniem jest przeprawić się nim w jednym kawałki do mety.

Wszystko w dwuwymiarowej, niezbyt zaawansowanej technicznie oprawie graficznej. Najważniejsze, że nie przeszkadza, a engine jest wydajny. Płynność działania nawet na moim złomowatym już HTC Desire jest imponująca.

Każda plansza (w sumie jedenaście sztuk) pełna jest nierówności terenu i rozmaitych zawijasów, na których łatwo o wywrotkę (ciekawie odwzorowane prawa fizyki), ta zaś natychmiast kończy zabawę przy akompaniamencie łamanego karku ludzika siedzącego w fotelu kierowcy.

Podczas jazdy zbieramy pieniądze, za które rozbudowujemy pojazd bądź kupujemy nowy (jest nawet czołg!). Sprawia to, że do każdej trasy musimy podchodzić wielokrotnie, co - o dziwo - wcale nie nudzi. Innego wyjścia zresztą nie ma, gdyż pojazd z podstawowym wyposażeniem jest za słaby, by dało się nim odpowiednio manewrować i doprowadzić go do mety.

Muzyka i dźwięki są obecne,  nie przeszkadzają i brzmią całkiem przyjemnie.
Zabawa na wiele godzin, idealna na krótkie sesję, ale i dłuższe posiedzenia. Od czasu do czasu odpalam i zawsze ciekawi mnie równie mocno, co przy pierwszym uruchomieniu.

Ocena: 7+/10 

Piotr Wysocki

Komentarze