Hit and Miss - Sezon 1 (2012) - Recenzja Serialu

Hit and Miss, serial, twórca: Paul Abbott sezon 1, 6 odcników

Mało znany, a bardzo dobry serial opowiadający historię płatnego zabójcy będącego... transseksualistą. W tej roli świetna Chloe Sevigny.
O istnieniu Hit and Miss dowiedziałem się z krótkiego newsa na jednej ze stron traktującej o mniej popularnych tworach kultury. Gdyby nie to, pewnie do dziś bym nie widział o jego istnieniu, aczkolwiek obiło mi się o uszy, że serial pojawił się w którejś z polskich płatnych stacji telewizyjnych.

Całość zamknięta jest w krótkim, sześcioodcinkowym sezonie. Trochę szkoda, że nie powstało ich (odcinków, nie sezonów) na przykład dziesięć, zwłaszcza że finał pozostawia furtkę na dalsze epizody otwartą na pełnej szerokości.

Ogląda się to znakomicie, głównie za sprawą interesującego, dobrze rozpisanego scenariusza i bardzo przekonującej grze aktorskiej. Wielkich gwiazd w obsadzie nie uświadczymy, choć na pewno ci bardziej zaawansowani oglądacze brytyjskich seriali kilka twarzy rozpoznają.


Gatunkowo Hit and Miss trudno wrzucić do jednej szufladki. To obyczajówka zaprawiona wątkami sensacyjnymi i dramatycznymi. Życiowe problemy bohatera/ki przeplatają krwawe sceny egzekucji kolejnych celów, a koniec końców te dwa światy łączą się w jeden.

Jedna z lepszych brytyjskich serii, jakie miałem okazję ostatnio oglądać. Szkoda, że zawieszona po pierwszym sezonie. Kolejny dowód na to, że tych naprawdę dobrych serii nikt nie ogląda.

Ocena: 9-/10

Piotr Wysocki

Komentarze