Nokia MD-8 - Recenzja Głośników

Nokia MD-8, producent: Nokia, przenośne głośniki

Nie podoba wam się dźwięk wydobywający się z wbudowanego w telefon czy inne urządzenie głośnika? Bywa paskudny, coś o tym wiem. Na ratunek w takich sytuacjach przychodzi przenośny zestaw głośników, których to na rynku troszkę znaleźć można. Oto jedna z naszych propozycji, Nokia MD-8.

Mobilne, przenośne głośniki Nokii zasilane są trzema bateriami AAA (R3).
Czas pracy na jednym komplecie baterii jest bardzo długi,  nawet do 40 godzin, nie musimy zatem zbyt często martwić się o ich wymianę. Pod tym kątem MD-8 spełniają swoją przenośną role perfekcyjnie.

Dużym plusem jest wyeliminowanie zakłóceń, co sprawia, że podczas korzystania z sieci EDGE w telefonie przy jednoczesnym używaniu głośników nie usłyszymy denerwującego pykania.

Moc z jaką grają MD-8 to 2W - odpowiednio 1W na jeden głośnik. Jakość dźwięku dosyć czysta, a szumy zbytnio nie doskwierają. Bas niestety niemal nie istnieje, ale, koniec końców, zbyt wiele wymagać od tak małych głośników się nie powinno.
W sumie głośniki graja naprawdę przyzwoicie, średnio wymagający użytkownicy powinni być z nich w pełni zadowoleni.

MD-8 zostało wyposażone w typowe wejście słuchawkowe mini-jack 3,5mm, dlatego będą pasować nie tylko do telefonów Nokii, ale również do wszystkich urządzeń korzystających z tego wejścia.
Obsługa głośników banalnie prosta, wystarczy je włączyć i są gotowe do działania. Biała dioda informuje nas o stanie naładowania baterii.

W zestawie powinniśmy otrzymać baterie, pudełko i oczywiście same głośniki. Nie jest to zbyt bogate wyposażenie, ale ma to swoje odbicie w rozsądnej cenie - na allegro głośniki Nokia MD-8 możemy już dostać za 20 zł. Za tę kwotę zdecydowanie warto - głośniki biją na głowę te wbudowane w telefon czy konsolę PSP.


Ocena 8-/10 


Katarzyna Gwiazda

Komentarze