TechnoLine BC-700 - Test Ładowarki

TechnoLine BC-700, producent: Technotrade, cena: około 100 zł

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem ładowarki i akumulatorków, w kolejnych wpisach postaramy się zaproponować kilka godnych naszym zdaniem produktów.
TechnoLine BC-700 to profesjonalna ładowarka obsługująca akumulatorki R3 i R6 NiCd i NiMH, pozwalająca na jednoczesne ładowanie czterech baterii. Pojemność ładowanych akumulatorków nie powinna przekraczać 3000 mAh.

Proces ładowania kontrolowany jest przez mikroprocesor, po odpowiednim umieszczeniu akumulatorków możemy ustalić prędkość dostarczania energii, do wyboru mając 200mA, 500mA oraz 700mA (R3 maksymalnie do 500mA, R6 do 700mA), jak i tryb pracy ładowarki. Tu do wyboru mamy standardowe ładowanie, rozładowanie i ponowne naładowanie, a także odświeżanie akumulatorków. Ostatnia opcja przydatna, gdy akumulatorki były przez dłuższy czas nie używane.

Producent zadbał również o bezpieczeństwo i temperatura ładowanych ogniw jest bez przerwy pod kontrolą urządzenia, tak, by nie przekroczyła 53 stopni Celcjusza. Po przekroczeniu tej wartości, proces ładowania zostaje zatrzymany.

W zestawie otrzymujemy ładowarkę, zasilacz i instrukcję obsługi.
Jedynym minusem urządzenia jest jego cena, niestety dosyć wysoka.
BC 700 można śmiało polecić wszystkim wymagającym od ładowarki czegoś więcej, niż oferują podstawowe modele.

Ocena: 9/10

Karolina Lisiecka

Komentarze