Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę / Recenzja Gry [PC]

Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę, producent: Kheops Studio, PC

Zaskakująco dobrze przyjęta przygodówka ze studia Kheops, mającego na koncie dużo wysoko ocenianych wśród miłośników gatunku tytułów. I słusznie, bo pomimo przestarzałej już techniki wykonania (węzłowe poruszanie się jak w grach od Cryo) Powrót na Tajemniczą Wyspę od pierwszych minut kupiło mnie kilkoma ciekawymi rozwiązaniami, a przede wszystkim swego rodzaju nieliniową rozgrywką.

Cel zabawy jest jeden, pomóc bohaterce wydostać się z wyspy, ale to, w jaki sposób do tego doprowadzimy, zależy już tylko od naszej pomysłowości. Większość zadań można bowiem wykonać na wiele sposobów i już samo ich odkrywanie sprawia ogromną frajdę. Gra jest przez to co prawda nieco łatwiejsza, ale daje tyle satysfakcji, że aż się nie chce od niej odchodzić.

Oprawa graficzna bez szału. Tu i ówdzie wychodzi na wierzch niezbyt wysoki budżet jakim dysponowali autorzy, jednak nie można też temu aspektowi zbyt wiele zarzucić. Ot, średnia półka.
Dużo lepiej na tym tle prezentuje się muzyka i efekty dźwiękowe. Ta pierwsza jest miła dla ucha i pasuje do klimatu rozgrywki, a i wszystkie sample dźwiękowe brzmią tak, jak brzmieć powinny.

Fani gatunku powinni sięgnąć bez chwili zastanowienia. Na tajemniczej wyspie znajdą to, co w przygodówkach kluczowe - świetnie zaprojektowaną część zagadkową okraszoną w dodatku wielką i raczej niespotykaną swobodą działań. Polecam.

Ocena: 8/10


Piotr Wysocki

Komentarze