Stoker (2013) - Recenzja Filmu

Stoker, Recenzja Filmu, reżyseria: Chan-woo-Park, thriller

Młoda dziewczyna traci w wypadku samochodowym ojca, a w tym samym czasie na horyzoncie pojawia się wujek, o którym istnieniu nie miała pojęcia. Zastanawiający zbieg okoliczności? Z pewnością.

Najnowszy film Chan-wook-Parka to znów niesamowita frajda dla oczu, ale, według mnie, cała reszta elementów składowych tej produkcji bardzo dobrze współgra ze stroną wizualną.

Jeśli miałbym jakoś zaszufladkować Stokera, z pewnością wpadłby do tej z etykietką thriller, aczkolwiek na pewno nie jest to rasowy przedstawiciel tego gatunku. Akcja płynie swoim własnym, dość powolnym tempem i jeśli się do niego dostosujemy, na pewno przyniesie masę ciekawych wrażeń. Oczekujący ciągłych fabularnych twistów mogą się poczuć srogo zawiedzeni - jest tylko jeden.

Fabuła, summa summarum, całkiem ciekawa, gra aktorska dobra (choć specyficzna i wiem, że nie każdemu się spodoba), ścieżka dźwiękowa klimatyczna, świetnie dopasowana do tego, co widzimy na ekranie.

Film chłonąłem wszystkimi zmysłami i seans wspominam naprawdę pozytywnie. To jedna z tych produkcji, które wiele zyskują na dużym telewizorze, przy dobrym nagłośnieniu i odtwarzaniu z płyty Blu-ray.
Nie jest to co prawda dzieło w żadnym razie wybitne, ale w pełni satysfakcjonujące.

P.S. Nicole Kidman chyba korzysta z jakichś czarów - ona się nie starzeje!

Ocena: 8+/10

Piotr Wysocki

Komentarze

  1. troche podchodzi pod dramat psychologiczny, naprawdę chory film, tzn film w porządku, ale rzeczy które robią ludzie w tym filmie.. sic ;D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz