Tape-a-Talk Voice Recorder - Recenzja Aplikacji [ANDROID]

Tape-a-Talk Voice Recorder, producent: HzSoftware, darmowa/10,90 zł

Prosty i funkcjonalny dyktafon na Androida. Przy tak szerokim wyborze tego typu aplikacji naprawdę ciężko zdecydować się na tę jedną jedyną. Sam testowałem ich kilka. Jakość nagrań w dużej mierze zależy oczywiście od wbudowanego w telefonu mikrofonu, jednak nie sposób nie zauważyć, że i wybór aplikacji ma tu pewne znaczenie.

Opisywana tutaj spisuje się całkiem dobrze.
Obsługa jest prosta (każdy trafi placem w duży czerwony przycisk nagrywania, prawda? ;), wygląd w darmowej wersji dosyć spartański, ale nie odrzucający.

Nagrywać możemy w jakości słabej (3gp) i wysokiej (wav). W tym drugim wypadku pliki zajmują dość dużo przestrzeni, ale nie tyle, by nagrywanie w tym formacie nie miało żadnego sensu.
Zresztą, niska jakość jest dosłownie niska i raczej nie warto się nią interesować. No, chyba że macie bardzo ograniczoną pamięć w telefonie, w co jednak, przy dzisiejszych cenach kart pamięci, nie wierzę.

Większych minusów nie znalazłem. Pliki zapisują się za każdym razem, co na przykład w innych aplikacjach wcale nie było takie pewne. Potrafiłem nagrać kilkanaście minut rozmowy, by potem okazało się, że plik końcowy ma zero bajtów... Tu na szczęście coś takiego nie występuje.
Testowałem wersje darmową. Wersja PRO zawiera kilka udoskonaleń, ale czy wartych niemal 11 zł?

Ocena: 7/10


Piotr Wysocki

Komentarze