Testament of Sherlock Holmes - Recenzja Gry [PC] [PS3] [X360]

Testament of Sherlock Holmes, producent: Frogwares, PC, przygodowa

Kolejna odsłona przygód słynnego detektywa od studia Frogwares. Tym razem obserwujemy w niej Holmesa w nieco mroczniejszym wydaniu.
Zadziwia on tu właściwie na każdym kroku - tak nas, jak i Watsona. I to niekoniecznie za sprawą potęgi swej dedukcji, a zachowaniu, które raczej nie przystoi dżentelmenowi.

W żadnym razie to nie zarzut, fabuła nabiera dzięki tym zmianom (czyżby jakieś naleciałości z serialu i ostatnich filmów o Sherlocku?) konkretnych rumieńców i potrafi przykuć do ekranu na długie godziny przy stałym zaangażowaniu. Zagadek jest dużo, ale poziom trudności wyraźnie spadł w stosunku do tego, czym autorzy częstowali nas w poprzednich częściach. Wydaje mi się, że ma to jakiś związek z tym, że gra trafiła również na konsolę. Tamtejsi gracze po prostu nie są tak cierpliwi jak użytkownicy blaszaków. Siadając przed konsolą z padem w dłoniach oczekujemy zwłaszcza rozrywki, nie ślęczenia godzinami nad jedną zagadką. Te, o zgrozo, można tu wręcz pominąć. Uch.

Grafika prezentuje przyzwoity poziom, jednak lata świetności silnika, którego od dłuższego czasu używają programiści, przeminęły już jakiś czas temu. Wyraźnie widać to przy większości cut-scenek. Są zwyczajnie toporne, grubo ciosane, że ujmę to w ten sposób.
Dźwięk i muzyka zaskakują za to bardzo pozytywnie. Niezły jest też voice-acting.

W sumie, solidny przedstawiciel gatunku.

Ocena: 7+/10

Gra dostępna w Humble Weekly Sale

Piotr Wysocki

Komentarze