The Walking Dead. Sezon 1 - Recenzja Gry [PC] [PS3] [X360] [PSV]

The Walking Dead, sezon 1, producent: Telltale Games, PC, PS3, X360, PSV

Poważna i mocna przygodówka od Telltale Games - w końcu. Widząc, co ta ekipa potrafi pod kątem scenariusza, czekałem na coś takiego od dłuższego czasu.

Krwawa, brutalna, pełna wulgaryzmów, to zdecydowanie nie bajka dla grzecznych dzieci.
Składa się z pięciu epizodów, które dziś można już kupić za niewielkie pieniądze. Zdecydowanie warto.

Malkontenci zarzucają The Walking Dead, że to interaktywny film, a nie gra przygodowa, z czym po części się zgodzę, jednak... cholera, emocje podczas zabawy są tak potężne, że cała reszta poza fabułą właściwie się nie liczy. Może dla zatwardziałych fanów gatunku (a sam nim jestem), zabrzmi to nieco kontrowersyjnie, ale jeśli każda gra przygodowa miałaby mieć tak przedstawioną historię kosztem interaktywności, to ja bardzo chętnie na taką zmianę przystanę.

Świat w nowej odsłonie nie jest zbyt
przyjemnym miejscem
Scenariusz jest świetny, dialogi rozpisane perfekcyjnie, voice-acting niemal bezbłędny. Postacie często krzyczą, kłócą się i po prostu słychać, że aktorzy użyczający im głosów dali z siebie wszystko. Dobrze, że nie doczekaliśmy się polskiego dubbingu ;-) Ba, polska wersja oficjalnie nie istnieje w ogóle, ale dzięki ekipie Graj Po Polsku możemy zagrać w cały sezon z polskimi napisami - brawo dla sceny!

Gra niesamowicie targa emocjami, zmusza do ciężkich wyborów moralnych i po prostu zostaje w głowie jeszcze długo po wyłączeniu komputera. Z bijącym serduchem czekam na drugi sezon.

Ocena 9/10


Piotr Wysocki

Komentarze