V/H/S 2 (2013) - Recenzja Filmu

V/H/S 2, reżyseria: Eduardo Sanchez, Simon Barrett, Jason Eisener, Gregg Hale, horror

Druga część nieźle przyjętego przez krytykę, ale przede wszystkim widzów, horroru. Znów mamy do czynienia z kilkoma nowelkami grozy stworzonych przez różnych reżyserów, a wszystko to spojone głównym wątkiem, w którym dwójka prywatnych detektywów dostaje za zadanie odnaleźć zaginionego studenta. Po wejściu do jego domu odnajdują pokaźną kolekcję kaset VHS, które postanawiają sprawdzić. I właśnie my je wraz z nimi oglądamy.

Same historie, poza faktem, że stylizowane są na amatorskie nagrania video, niczym szczególnym nie zaskakują, ot, zbiór mocno wytartych horrorowych klisz.
Żywe trupy, kosmici, duchy... koniec końców, żadna nowelka nie zapadła mi zbyt mocno w pamięć, warto jednak wspomnieć, że pod względem realizatorskim wyglądają zdecydowanie lepiej niż te w pierwszej części. Efekty to jednak nie wszystko, a tu niestety kosztem scenariusza cała para poszła na nie.

Owszem, w każdej historii znajdziemy kilka scen, które przypadną do gustu każdemu lubującemu się pławić w widoku litrów sztucznej krwi i mięcha widzom, ale dla mnie to trochę za mało, by przysłonić braki fabularne.

Najbardziej ze wszystkiego raziła mnie jednak kiepska gra aktorska, niepozwalająca wczuć się w bohaterów i kibicować im w walce o życie.
Osobiście po znakomitym trailerze oczekiwałem znacznie więcej. Zawód.

Ocena: 5+/10


Piotr Wysocki

Komentarze