AndFTP - Recenzja [ANDROID]

AndFTP, producent: Lysesoft, Android, cena: bezpłatne

AndFTP to prosty i funkcjonalny menedżer FTP na system android. Posiada możliwość połączeń FTP, FTPS, SCP, SFTP,  a także zapamiętania kilku ustawień, tak, by osoby posiadające wiele serwerów miały możliwość szybkiego przeskakiwania z jednego na drugi.

Używam go od bardzo dawna i żadna inna aplikacja tego typu nie przypadła mi do gustu, jak ta. Prócz przeglądania zawartości serwera, mamy także wbudowany menedżer plików naszego urządzenia, który pozwala na łatwe przenoszenie plików z telefonu/tabletu na serwer i odwrotnie. Jeśli chodzi o mnie, to jest to bardzo przydatna funkcja, z której często korzystam.

AndFTP supportuje także klucze SSH RSA/DSA, pozwala zarządzać uprawnieniami chmod, posiada obsługę wielu języków poprzez możliwość zmiany kodowania znaków.

Aplikacja jest bardzo lekka, zajmuje tylko 1.4 MB, uruchamia się dosłownie momentalnie na telefonie z 1 GHz-owym procesorze i nie pożera zbyt dużo pamięci RAM. A co najważniejsze, jest całkowicie za darmo, aczkolwiek istnieje możliwość zakupienia wersji pro, która daje kilka dodatkowych opcji.

AndFTP mogę śmiało polecić, co też niniejszym czynię - warto.

Ocena 9/10 

Karolina Lisiecka

Komentarze

Prześlij komentarz