BitTorrent - Recenzja [ANDROID]

BitTorrent, producent: BitTorrent Inc., Android, cena: darmowe

Jeszcze kilka lat temu nawet przez myśl nie przeszło mi, że będę miała możliwość korzystania z dobrodziejstw torrentów na telefonie komórkowym. A tu proszę, Android radzi sobie z nimi bez większych problemów. Przyjrzyjmy się sprawie odrobinę bliżej.

BitTorrent, aplikacja znana na pewno większości użytkownikom systemu Windows, trafiła również do naszych wyposażonych w system Android telefonów. Pobrany plik z rozszerzeniem .torrent z miejsca po otworzeniu przez przeglądarkę trafia na listę BitTorrenta i automatycznie rozpoczyna pobieranie/dzielenie się. Program jest na tyle prosty w obsłudze, by dla typowego - nawet niekoniecznie obeznanego w temacie użytkownika - być gotowym do działania bez zbędnych konfiguracji.

Aplikacja posiada oczywiście kilka najważniejszych opcji ustawień - możemy ustalić limity pobierania, wysyłania, ustalić TCP port, zabezpieczyć się przed przypadkową utratą danych z pakietu, mianowicie poprzez zezwolenie aplikacji wyłącznie na połączenia WiFi, a także umożliwić aplikacji automatyczny start podczas każdorazowego uruchomienia telefonu. Na upartego można się przyczepić do stosunkowo małej ilości ustawień, ale dla mnie nie był to żaden problem. 

Jak BitTorrent sprawdza się w akcji? Moim zdaniem bardzo dobrze, sprawnie pobiera aktywne torrenty, nie pojawiały się z tym żadne problemy czy błędy. Aplikacja, co chyba powinno być oczywiste, jest całkowicie za darmo, do pobrania z Google Play. Jeśli często korzystamy z torrentów (byle nie do piractwa! /Piotrek) i mamy w domu/pracy sieć WiFi, jest to aplikacja z gatunku obowiązkowych. 

Ocena: 8/10

Katarzyna Gwiazda 

Komentarze