Boat Browser Mini v5.5.1 - Recenzja [ANDROID]

Boat Browser Mini, v5.5.1, Android, cena: darmowe

Boat Browser Mini to przeglądarka internetowa na telefony i tablety wyposażone w system Android. Pierwsze, co da się zauważyć korzystając z tej przeglądarki, to bez zwątpienia jej lekkość - aplikacja waży trochę ponad 2,5 MB i współpracuje z większością wersji systemu Android, dzięki czemu idealnie nadaje się nawet do starszych telefonów, posiadających jednordzeniowe procesory. Uruchamia się bardzo szybko i nie wymaga dużej ilości pamięci RAM.
 
Prócz wspomnianej lekkości, zdecydowanym plusem aplikacji jest jej prosty interfejs, a także wsparcie dla stron WAP, możliwość pobierania nowych tematów przeglądarki i proste nimi zarządzanie, a nawet zapamiętywanie haseł do witryn, co ułatwia szybkie logowanie do ulubionych stron.

Od strony personalizacji Boat Browser spisuje się bardzo dobrze. Możemy ustalić wielkość czcionki, wybierając z pięciu dostępnych jej trybów, ustawić można poza tym domyślne powiększenie stron, czego brakuje np. w Operze Mini .
Przeglądanie stron odbywa się bez żadnych problemów, strony wczytują się całkiem szybko i podczas dni spędzonych z Boat Browser nie zauważyłam żadnych istotnych usterek w tek materii. Aplikacja radzi sobie naprawdę dzielnie. Brakuje tu tylko obsługi Flasha, ale nie ma co wymagać cudów od tak lekkiego programu. Przeglądarkę można śmiało polecić, nie sprawia większych problemów, jest szybka oraz bardzo dobrze współgra z alternatywnymi klawiaturami dotykowymi.

Ocena 8/10 

Karolina Lisiecka

Komentarze