Pentagram Infinity 1000 R3 - Test Akumulatorków

Pentagram Infinity 1000, AAA (R3), akumulatorki

Tym razem na warsztat bierzemy akumulatorki marki Pentagram, mianowicie małe paluszki AAA (R3) z serii Infinity 1000.

Testowane ogniwa miały pojemność 1000mAh, a producent zapewnia, że ich żywotność sięga do tysiąca cykli ładowania. Czego, z dość oczywistych przyczyn, zweryfikować nie mogliśmy. Mogę jedynie przyznać, że po stu naładowaniach nadal dobrze trzymają napięcie i wydaje się, że problemów z ich żywotnością nie będzie.

Baterie są wolne od kadmu, zostały wyprodukowane w technologii Ni-MH, dlatego też nie posiadają efektu pamięci i można je ładować bez względu na obecny poziom naładowania. Akumulatory testowałam w głośnikach oraz latarce i muszę przyznać, że obiecana pojemność 1000mAh nie istnieje tylko na papierze, a jeżeli już akumulatorki mają mniejszą pojemność od obiecywanej wartości, to na pewno nie jest ona niższa niż 900mAh.

Akumulatorki wyprodukowane zostały jeszcze w starszej technologii, dlatego też po naładowaniu nie trzymają napięcia tak dobrze, jak na przykład konkurencyjne Eneloopy. Po naładowaniu i odstawieniu ich na rok, energia spadnie mniej więcej do połowy.

Na pochwałę zasługuje niska cena (około 4,5 zł. za sztukę w sklepach internetowych) i niezłe parametry. Godne polecenia.


Ocena 7+/10 

Karolina lisiecka

Komentarze

Prześlij komentarz