X-plore File Manager - Recenzja [ANDROID]

X-plore File Manager, producent: Lonely Cat Games, Android, cena: darmowe

Rozbudowany menadżer plików znajdujących się na naszym telefonie. Wybrałam go dawno temu i do chwili obecnej żaden program tego typu nie był w stanie mi go zastąpić. I raczej się na to nie zanosi. Zapraszam na krótki opis jego funkcji.

Aplikacja, prócz typowej możliwości przeglądania plików naszego telefonu, jest w stanie odczytać pliki tekstowe, a dzięki zastosowaniu wbudowanej przeglądarki obrazków posiada możliwość przeglądania zdjęć i grafik zapisanych w pamięci telefonu, jak również otwierania skompresowanych plików (rozszerzenia ZIP i RAR) bez konieczności ich wypakowania. Jeśli chcemy, możemy je oczywiście rozpakować, jak i ponownie spakować, co bardzo ułatwia organizacje naszych plików.

X-plore daje także możliwość dodania dysku sieciowego z listy dostępnych supportowanych usług, takich jak DropBox, Google Drive i szeregu innych.

Lonely Cat nie zapomniał o użytkownikach posiadających na swoim telefonie root-a, istnieje bowiem możliwość włączenia w konfiguracji "dostępu to plików root", dzięki czemu możemy przeglądać i zarządzać wcześniej niedostępnymi plikami systemu Android, co na pewno przypadnie do gustu wielu jego użytkownikom.

Aplikację oczywiście polecam, jest bardzo wygodna, zupełnie darmowa, lekka i posiada sporo funkcji konfiguracyjnych. Jedynym problemem było dla mnie przenoszenie plików, nie jest to zbyt wygodne, czasem wymuszające zdecydowanie zbyt dużą ilość klikania.

Ocena: 8+/10

Karolina Lisiecka


Komentarze

Prześlij komentarz