środa, 18 grudnia 2013

BaseTech 3000 - licznik zużycia energii - Recenzja

BaseTech Cost Control 3000, producent: BaseTech, licznik zużycia energii, cena: ok. 50 złotych

BaseTech Cost Control 3000, urządzenie, które pomoże nam zaoszczędzić energię i zorientować się, czy coś nie ma przypadkiem przesadnie dużego zapotrzebowania na prąd. Wiedza ta pozwoli na ograniczenie korzystania z ów energetycznych pijawek, co z kolei przełoży się na nieco niższe rachunki.

Urządzenie dosyć lekkie (260g) potrafi zapamiętać wartości pomiarowe, takie jak najwyższy pobór energii i tym podobne - o ile oczywiście umieścimy w nim baterie (LR44) podtrzymującą pamięć, a te dostajemy w zestawie. Moje po roku poprosiły o wymianę.

Niestety instrukcji po polsku w pudełku nie znajdziemy, musimy korzystać z tej w wersji angielskiej.

Funkcje Cost Control są dość pokaźne - mamy możliwość sprawdzenia poboru watów, dokładną ilość voltów, amperów, sprawdzenia ilość zużytych kilowatów na godzinę, obliczenia w przybliżeniu kosztów używania danego sprzętu (określając czas używania testowanego sprzętu), czy sprawdzenia ilość hertzów.

Wykonanie BaseTecha zasługuje na uznanie. Bardzo solidne, plastik dobrej jakości, nic nie trzeszczy, dobre spasowanie obudowy, a szybka robi wrażenie odpornej na rysy.

Jednym słowem, polecam, cena urządzenia wynosi około 50 zł, sprawdza się w swojej roli bardzo dobrze, trudno znaleźć słabą stronę licznika BaseTech Cost Control 3000.

Ocena: 9/10 

Katarzyna Gwiazda

1 komentarz: