CPU Identifier - Recenzja [ANDROID]

CPU / RAM / DEVICE Identifier, producent: Davy Bartolini, cena: darmowe

Jak dużo wiemy o swoim telefonie? Lata temu, gdy telefony nie miały jeszcze systemu operacyjnego Android, mało kogo interesował rodzaj procesora czy ilość RAM-u w posiadanym aparacie. Teraz jednak często jest to najważniejszym czynnikiem, który decyduje o zakupie telefonu. Mimo tego nie zawsze dokładnie wiemy, jaki typ procesora zastosowano, ile rdzeni ma nasze GPU, czy jak podzielono pamięć RAM w interesującym nas modelu. Producenci wychodzą chyba z dziwnego założenia, że ta wiedza nie jest nam potrzebna. Wtedy z pomocą przychodzi mała i lekka aplikacja CPU Identifier.

Program ten wyświetla szczegółowe dane posiadanego telefonu; typ procesora oraz jego dane i odnośnik do bardziej dokładnych informacji, ilość pamięci RAM i użytych "kości", rodzaj wyświetlacza, a także dane na temat samego telefonu, jego temperatury, wolnej pamięci flash i nie tylko.

Z tego co wiem, program powinien działać na każdym telefonie z systemem android, nawet tych starszych.
Aplikację polecam nawet mimo tego, że zdarzają się jej błędy, na szczęście jednak są bardzo sprawnie usuwane poprzez częste aktualizacje i świetny support. Wszystko to tylko zachęca do korzystania z tej aplikacji, jednak trzeba przyznać, że cały czas można by ją jeszcze bardziej rozbudować i dodać coś funkcjonalnego

Ocena: 8/10

Karolina Lisiecka


Komentarze