Milestone Overclock - Recenzja [ANDROID]

Milestone Overclock, producent: Tiago Sousa, Android, cena: bezpłatne

Milestone Overclock jest stosunkowo prostym w obsłudze programem podkręcającym procesor w Motorolach Milestone, jednak czy aby tylko w tym modelu? Aplikacja przynajmniej tak sugeruje, lecz bez problemu potrafi podkręcić także procesor w Motoroli Flipout oraz Charm, i to bez konieczności zmiany kernela, na którym pracuje posiadany przez nas telefon. Do całej operacji potrzebny jest tylko root.

Niektórzy zapytają zapewne, czy warto bawić się w podkręcanie tych Motek. Odpowiem, że tak, nawet bardzo, gdyż w chwili obecnej moja Flipout bez problemu działa na 1200 mhz, mimo że standardowo zegar w niej był ustawiony na zaledwie 720 mhz. Co prawda telefon w czasie grania zaczął bardziej się nagrzewać, niemniej śmiem twierdzić, iż jest to mała cena za bardzo wyraźny wzrost wydajności. 

Szybciutko opiszę jeszcze główne funkcje programiku. Do wyboru mamy opcje zapamiętania ustawień, tak, by procesor podkręcał się na nowo po każdym restarcie telefonu, co jest bardzo przydatną rzeczą. Wiadomo, nie każdemu będzie się chciało robić to ręcznie każdorazowo po każdym resecie aparatu. 
Prócz standardowych definicji taktowania procesora, istnieje także możliwość własnej konfiguracji. Dla przykładu napiszę, że obecnie moja Motorola pracuje na taktowaniu 1000 mhz przy 65 vsel, sprawując się przy tym wyśmienicie. 

Polecam. Nie zauważyłam żadnych problemów w działania telefonu, aplikacja nie wymaga też - o czym wspominałam - zmiany kernela, jeśli więc mamy tylko zrobionego roota, to pogram wręcz prosi się o użycie, zwłaszcza że jest całkowicie darmowy. Stąd też dyszka w nocie końcowej. 

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie aplikacji, śmiało zadawajcie je w komentarzach.

Ocena: 10/10 

Renata Racz

Komentarze

  1. Zapraszam do mnie, zostałeś zwycięzcą w rozdaniu;) Czekam na dane kontaktowe;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz