Treasures of Montezuma 2 - Recenzja [ANDROID]

Treasures of Montezuma 2, producent: HeroCraft LTD, Android, cena: darmowe/6,11 zł

Jeszcze jedna gra logiczna w popularnym od pewnego czasu stylu, który najprościej opisać mogę w następujący sposób - "połącz trzy, by zniknęły". Znana głównie PeCetowym miłośnikom tej formy zabawy, "Treasures of Montezuma" trafiła też i na Androida. Z dwójeczką w tytule. Przyjrzyjmy się jej nieco dokładniej.

Gra jest dostępna od dłuższego czasu, jednak dopiero od kilku miesięcy w pełną wersję możemy zagrać zupełnie za darmo. Chyba, że zechcemy dokupić dodatkowe bajery, lecz dla mnie to nic innego, jak płatne kody, tak że nawet nie zwracam na takie możliwości uwagi.

ToM jest niemal klasycznych przedstawicielem gatunku "połącz trzy". Mamy plansze o wielkości 8x8 wypełnioną diamentami (bądź czymś podobnym, wedle gustu - te ustrojstwo może być wszystkim) i przestawiając dwa leżące obok siebie elementy musimy doprowadzić do tego, by co najmniej trzy tego samego kolory leżały obok siebie - czy to w pionie, czy poziomie. Niektóre z nich zawierają kryształy. Celem jest uzbieranie określonej ich ilości. Proste, prawda? 

O czym warto tu wspomnieć? O mapie miasta, na której znajduje się kilkanaście budynków i totemów. Każdą budowle i totem możemy rozbudować czterokrotnie, co każdorazowo otwiera nam drogę do coraz lepszych bonusów ułatwiających zabawę. Patent fajny, sprawiający, iż dużo trudniej rzucić grę w kąt (czyt. odinstalować). Pieniądze dostajemy po przejściu każdego etapu - im szybciej, tym więcej. Nieskromnie przyznam, że mnie udało się zaliczyć wszystkie plansze na "złoto" (zielona maska), choć, z drugiej strony, wcale nie jest to jakoś szczególnie trudne. Misji znajdziemy w sumie 45 sztuk oraz 5 dodatkowych, gdzie należy wytężyć wzrok i odszukać kilkanaście elementów (takie hidden object). Nic specjalnego, choć za pierwszym razem cieszy. Dla odważnych pozostają ponadto wyższe poziomy trudności - trudny i ekspert. Znudzeni trybem przygody mogą spróbować zaś swoich sił w Przetrwaniu i Puzzle'ach. Nic powalającego, jeśli chodzi o ich grywalność, ale co najmniej kilkanaście przyjemnych minut da się tam spędzić. 

Tak, przyznaję, mam słabość do gier
tego typu...
Oprawa graficzna nie może się nie podobać. Wszystko wygląda tak, jak wyglądać powinno - ładne tła, sporo cieszących oko detali, animacji, a wszystko w ciekawych barwach. Muzyka nie wpadła mi w ucho, ale jest przyzwoita, idealnie komponująca się z tłem, nie wkurza i nie narzuca się. Dźwięki dużo lepsze, nie drażnią, w dobrej jakości.

Ambitni mogą powalczyć o wysokie miejsce w ogólnoświatowym rankingu. Mnie udało się wspiąć nawet na 70 pozycję, co uważam za duży sukces :-D Gra dostępna w polskiej wersji językowej, z instrukcją i odpowiednimi możliwościami konfiguracji (dźwięk, wibracje, język). Jeśli szukacie czegoś w tym stylu, to warto zajrzeć w Google Play i pobrać te kilkanaście megabajtów. 

Ocena: 7/10

Piotr Wysocki

Komentarze