sobota, 11 stycznia 2014

Retro Arcade Toppers [Nintendo DS] [Recenzja]

Retro Arcade Toppers, producent: Engine Software, Nintendo DS, arcade

Każda konsola w końcowych latach żywota zaczyna dostawać coraz więcej kiepskich gier. Na powierzchnie wypełzają programiści bez talentu, chcący jednak zarobić trochę grosza na graczach, którzy nie mając zbyt dużego wyboru nowości, jakimś przypadkiem sięgną po ich dzieło. Ja po jedno takie sięgnąłem i do teraz odbija mi się czkawką.

Gry już od strony nazw są demonstracją 
braku inwencji autorów
Retro Arcade Toppers to zestaw trzech przeraźliwie kiepskich gier, o których - szanując Wasz czas - nie będę się tu zbyt długo rozwodził. Złe jest tu właściwie wszystko, począwszy od plastikowej grafiki, po fatalną, niepasującą do charakteru gry muzykę techno, aż po kompletny brak grywalności. 

Breakout jest anemicznym klonem Arkanoida z nieciekawie skonstruowanymi poziomami i niedopracowaną mechaniką rozgrywki. Puzzle kolejną (i niezwykle nudną) wersją gry polegającej na przestawianiu klocków w taki sposób, aby przynajmniej trzy znalazły się w jednym rzędzie. Shoot'em Up zaś kosmiczną strzelanką, będąca podręcznikowym przykładem tego, jak nie powinno się tworzyć takich gier. 

Cóż mogę więcej powiedzieć... Kompletna strata czasu i pieniędzy. Trzymać się z daleka.


Piotr Wysocki

1 komentarz:

  1. Ale chłam. Nintendo, why? Dlaczego wrzucasz na rynek taką padake?!

    OdpowiedzUsuń