Gry na Androida za darmo [Poradnik]

Amazon - App of the Day, Android

Dziś słów kilka o tym, jak pograć sobie za friko na telefonie, tablecie bądź innym urządzeniu z Androidem. W dodatku zupełnie legalnie, bo co jak co, ale piractwa absolutnie nie tolerujemy. Zainteresowani? A zatem zapinajcie pasy - ruszamy.

Prawdopodobnie nie każdy użytkownik Androida zdaje sobie sprawę, że Google Play to nie jedyne miejsce otwierające dostęp do ogromnej bazy aplikacji i gier. Za jedne trzeba płacić, za inne (z zasady nieco słabsze bądź posiadające pewne ograniczenia) nie. Od czasu do czasu pojawiają się oczywiście rozmaite wyprzedaże, o nich jednak nie będę tu pisał. Istnieje bowiem inny Androidowy sklep, który znaleźć można na Amazonie. Amazon Appstore, gdyż tak się ów miejsce zwie, każdego dnia udostępnia zupełnie za darmo jedną wybraną aplikację - zazwyczaj są to gry, choć od czasu do czasu przez kilka dni pod rząd serwowane są nam rozmaite programy (niektóre naprawdę przydatne). Warto więc wyrobić sobie nawyk codziennego spoglądania na aktualną ofertę - prawdziwe kąski trafiają się stosunkowo rzadko, co najwyżej dwa, w porywach wiatru trzy razy miesiącu. Ostatnio był to znakomity Rayman Jungle Run, co powinno przekonać nawet największych sceptyków, że cała zabawa warta jest zachodu.

Sam w przeciągu ostatnich miesięcy "zaklepałem" sobie kilkadziesiąt gier i programów, z czego na blogu opisałem między innymi Little Chomp, Clash of the Puppets, QuestLord, Tap the Frog, Cryptic Cosmos i kilka innych produkcji. Kliknijcie w tytuł, by przenieść się do recenzji. Sprawdzone? W takim razie do rzeczy.

Jak to wszystko działa?

Screen 1
Najpierw należy założyć na Amazonie (klik) konto (co nie jest na tyle skomplikowane, bym musiał prowadzić Was za rękę), następnie pobrać i zainstalować na urządzeniu z Androidem aplikację Amazon Appstore (znajduje się tutaj), z którą może być już nieco więcej zamieszania, jestem jednak pewien, że każdy średnio rozgarnięty użytkownik powinien sobie i z tym zadaniem bez problemu poradzić.

Screen 2
Po wszystkim logujemy się do aplikacji i klikamy na darmową grę/program, która widoczna jest w głównym menu (baner na  środku ekranu - patrz Screen 1). W tym momencie wystarczy już tylko wdusić przycisk Free i Get App. "Zakupione" przez nas produkty znajdziemy w zakładce My Apps w podmenu Cloud (patrz Screen 2). Będą tam na nas czekać już na stałe. Miłej zabawy. W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą w komentarzach :)

Piotr Wysocki

Komentarze

 1. Dla mnie to skomplikowane, a szkoda, bo właśnie zostałam właścicielem nowego telefonu z Androidem i pewnie bym pograła ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż, poradnik przydatny, ale nie dla mnie. Jestem właścicielem starego telefonu, nawet niedotykowego. :) Może w najbliższej przyszłości, albo tej dalszej, kiedy już postaram się o nowy telefon, przypomnę sobie Twoje porady. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jest: sklep, którego znaleźć można
  powinno być: sklep, który znaleźć można

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny poradnik. Niestety nie gram w płatne gry, Wolę te bezpłatne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro jednak płatne gry są bezpłatne, to na jedno wychodzi ;)

   Usuń

Prześlij komentarz