Mordercza Układanka: Lalkarz [ANDROID, PC, IOS, WM]

Mordercza Układanka: Lalkarz, (Deadly Puzzles: Toymaker), Grey Wizard Innovative, Artifex Mundi, Android, PC, iOS, WM

Spokojnym do tej pory miastem wstrząsa seria morderstw. Ofiarami są młode kobiety, a ich zabójca pozostaje nieuchwytny. Jego ponurą wizytówką są niezwykłe zabawki zostawiane na miejscu swych zbrodni – media nadają mu przydomek Lalkarz. Detektyw prowadząca śledztwo czuje się coraz bardziej bezsilna. Szansa na schwytanie szaleńca wydaje się maleć z każdą chwilą. Wszystko zmienia się kiedy bohaterka otrzymuje od mordercy kasetę z nagraniem wideo i daje się wciągnąć w jego niebezpieczną grę.  Czy uda jej się odkryć tożsamość Lalkarza i powstrzymać go przed kolejnym morderstwem?

Jeśli opis fabuły brzmi dla Was interesująco, to z przykrością informuję, że na brzmieniu się kończy. Mordercza Układanka to zdecydowanie najsłabsza z gier wydanych przez Artifex Mundi, w jakie dotychczas grałem. 

Tym razem nie jest to nawet w pełni HOPA, a po prostu Hidden Object Game okraszone kilkoma prostymi łamigłówkami. Przez większą część krótkiej rozgrywki klikamy na wyszczególnione w dole ekranu obiekty, co w moim przypadku już po kilkunastu minutach wywoływało ataki ziewania i zmuszony byłem robić sobie dłuższe przerwy. Fabuła? Okrutnie głupia, nielogiczna i w najgorszy z możliwych sposobów tłumacząca przymus odwiedzania po kilka razy tych samych miejsc ("na pewno coś przeoczyłam, muszę przeszukać lokacje xxx raz jeszcze "). Przez całą rozgrywkę nie prowadzimy nawet dialogów (brak postaci niezależnych), a nieistniejący scenariusz ciągną przed siebie prymitywnie wykonane przerywniki filmowe ukazujące zawartość odnajdowanych kaset video. 
Oprawa graficzna plansz z ukrytymi obiektami prezentuje się bez zarzutu, ale muzyka, dźwięki i głosy bohaterki oraz zabójcy brzmią raczej przeciętnie. 
Całość jest do przejścia w jakieś dwie godziny i jedyne co sprawia więcej niż odrobinę przyjemności, to wpadające  bez ustanku osiągnięcia (grałem w wersji na Androida), pozwalające zasilić nasz profil Gry Play sporą ilością punktów doświadczenia. Wyłącznie dla nie mających już niczego na celowniku fanatyków gatunku. 

Grafika: 6/10
Dźwięk: 4/10
Grywalność: 4/10
Ogólnie: 4/10

Komentarze