Paranormal Pursuit - Recenzja [ANDROID] [PS3] [PC]

Paranormal Pursuit, Alawar Entertainment, Android, ok. 13 złotych

Z jednej strony standardowa HOPA, gdzie nie znajdziemy żadnego świeżego elementu rozgrywki, z drugiej zaś odznaczająca się sporą dynamiką oraz efektownymi na tle innych przedstawicieli gatunku przerywnikami filmowymi. Efekt? Zaledwie dobry.

Przedstawiająca perypetie pewnej kobiety i chłopca z paranormalnymi zdolnościami fabuła miała potencjał, którego jednak autorzy nie wykorzystali. Po niezłym początku następuje zastój i festiwal ogranych do bólu chwytów, a płycizna postaci (np. gliniarza, którego bohaterka przekabaca na swoją stronę w kilka sekund) wywołuje uśmiech zażenowania. Nie wspominając już nawet o następującym po finale pokazie slajdów (przy okazji - dlaczego wszyscy miesiącami noszą te same ciuchy?). Pod tym względem zawód. 

Całkiem ładnie prezentuje się grafika i wspomniane filmy przerywnikowe. Lokacje przygotowano z dbałością o detale i wpatruje się w nie z przyjemnością. Niezła jest też muzyka, budująca w odpowiednich momentach nastrój i nie irytująca. Irytuje zaś angielski voice-over. Jest drewniany i nierównej głośności. Zwłaszcza osoba wcielająca się w dzieciaka mówi zdecydowanie zbyt cicho i gdyby nie podpisy, ciężko byłoby go zrozumieć. 

Zagadki to gatunkowa klasyka bez większych innowacji. Ciekawe mogą wydawać się scenki ucieczki przed Złymi Ludźmi, ale okazują się śmiesznie proste, a przez to nie wywołujące większych emocji. Cała gra jest zresztą stosunkowo łatwo do przejścia. Grając na najwyższym poziomie trudności nie zdarzyło mi się utknąć na dłużej niż dwie czy trzy minuty. Po pewnych czasie rozgrywka zaczyna już nużyć. Dodatkową przygodę przeszedłem wyłącznie dla spokoju ducha (nie znoszę niedokończonych spraw ;). 

Rzecz godna polecenia przede wszystkim początkującym miłośnikom HOPA. Gra jest naprawdę przyzwoita, ale wbrew początkowym nadziejom nie oferuje niczego odkrywczego. 

Grafika: 7/10
Dźwięk: 6,5/10
Grywalność: 6,5/10
Ocena ogólna: 6,5/10

Komentarze