Twórcy Światów: Kroniki gier wideo - Piotr Mańkowski

Zamówiona kilka tygodni temu podczas przedpremierowej sprzedaży książka "Twórcy Światów: Kroniki gier wideo" Piotra Mańkowskiego trafiła dziś do mojej biblioteczki. Wydana bardzo ładnie, w twardej oprawie, na niezłym jakościowo - choć cienkim jak bibułka (no, przesadzam) - papierze, w powiększonym formacie i opracowaniu graficznym przywodzącym na myśl świętej pamięci Pixela (to komplement). Jest i całe mnóstwo zdjęć, więc poza czytaniem literek nasze ślepią będą miały na czym się zawiesić. Cena? W pierwszej chwili można by pomyśleć, że wysoka, bo 169 zł to nie w kij dmuchał kwota, ale "taki mamy klimat", inflacja, koszty papieru itd. zrobiły, co zrobiły, i trzeba się pogodzić, że za tak wydane drukowane publikacje musimy dziś właśnie tyle płacić. 


Jeśli chcecie nabyć swój egzemplarz, a warto, póki jeszcze są, udajcie się pod ten adres. Dostępna jest również edycja z kolekcjonerską okładką.  Poniżej zamieszczam kilka profesjonalnych - bo zrobionych telefonem - fotek z wnętrza książki. 
A tak "Twórcy Światów" prezentują się na tle poprzednich książek Piotra Mańkowskiego. 


Opis wydawcy: 

Twórcy światów: Kroniki gier wideo to najnowsza, rozszerzona, poprawiona i uzupełniona wersja materiału, który rozpoczął życie jako „Cyfrowe marzenia”, a potem został wydany jako „Wielka księga gier”. Fani wcześniejszych wydań znajdą nowe, niepublikowane nigdzie wcześniej zdjęcia, anegdoty i historie.

„Twórcy światów” to pozycja wydana przez Grupę MTP w pięknej, barwnie ilustrowanej, albumowej edycji. To ponad milion dwieście tysięcy znaków tekstu, to także ponad 1200 w większości unikatowych, kolorowych zdjęć, których nie da się znaleźć w internecie. Książka zawiera wypowiedzi twórców, przywołuje najsłynniejsze cytaty i hasła reklamowe, ale przede wszystkim stanowi podróż po historii medium, które w ciągu ledwo półwiecza istnienia swym zasięgiem pobiło film i telewizję.

To książka dla fanów, jak i dla osób nieznających historii gier. Dla osób lubiących czytać, jak i dla tych, którzy wolą pochłaniać treść za pomocą obrazów. Jedyna pozycja opowiadająca o grach wideo od A do Z.
Komentarze