sobota, 7 grudnia 2013

GG - Recenzja [ANDROID]

GG, producent: GG Network S.A., Android, cena: darmowe

Któż w dzisiejszych nie zna Gadu Gadu? Postanowiłam opisać pokrótce oficjalną aplikację komunikatora GG stworzoną specjalnie dla Systemu Android. Jeszcze rok temu wolałam korzystać z transportu GG w sieci Jabber, jednak po wnikliwych testach opisywanego właśnie programu, został on skasowany właśnie na rzecz oficjalnego Gadu Gadu.

Zacznę od pozytywnych cech Androidowego GG. Aplikacja posiada większość funkcji dostępnych dla wersji na komputery osobiste -poza rozmowami oraz konferencjami głosowymi i video. Mamy możliwość ustawienia własnego awatara, zmiany opisu, statusu, wyszukiwania profili znajomych, korzystania w pełni z naszego dysku GG, czy w końcu dzielenia się różnymi informacjami ze znajomymi korzystając z odpowiedniej opcji. Zabrakło niestety możliwości podarowania prezentu i, co dziwne, odebrania otrzymanego, mimo, że aplikacja nas o tym informuje. 

Rozmowy tekstowe odbywają się przyjemnie, pisząc wiadomość nie tracimy możliwości czytania treści wysłanych przez rozmówcę, możemy korzystać z emotikonek i wysyłać pliki. Wszystko to jest bardzo wygodne. Ustawienia aplikacji solidne, możemy - między innymi - ustawić automatyczny status, zmienić skórkę aplikacji z białej na czarną, ustalić dźwięk nadchodzących wiadomości, czy zezwolić na archiwizację rozmów online (takie wiadomości przechowywane są na serwerze GG i mamy do nich swobodny dostęp nawet za pośrednictwem komputera).

Całość działa płynnie, nie muli, zawiesza się dość rzadko, a same rozmowy nie kosztują nas wielu megabajtów. Minusem są na pewno pojawiające się od pewnego czasu reklamy u dołu ekranu. Takie podejście zasługuje na obniżenie końcowej oceny, lecz mimo wszystko polecam ją z czystym sumieniem.

Ocena: 7/10

Karolina Lisiecka 

2 komentarze:

 1. Ja od dawna etap GG mam za sobą, ale wspominam je jako bardzo fajny komunikator
  Pozdrawiam :)
  izkalysa

  OdpowiedzUsuń
 2. Gadu-gadu zniknęło u mnie już wieku temu ;)
  Pozdrawiam!
  M.

  OdpowiedzUsuń