środa, 11 grudnia 2013

Mia AS 1562 - Test mini odkurzacza

Mia AS 1562, producent: MIA, mini odkurzacz, cena: ok. 100 złotych

Mini Odkurzacz Mia AS 1562, idealny sprzęt, gdy chcemy szybko, bez przymusu wyciągania dużego odkurzacza, posprzątać nieduży bałagan. Na przykład, gdy przypadkiem coś się wysypie. Odkurzacz kupiła moja przyjaciółka, do samochodu, ale został wnikliwie przetestowany także w domu.

W zestawie Mia AS 1562 znajduję się ładowarka, zaczep wraz ze śrubkami i wszystkimi potrzebnymi elementami do zamocowania oraz dwie wymienne końcówki.

Odkurzacz został wyposażony w akumulator 3,6V o pojemności 1500mah, który po pełnym naładowaniu powinien pracować do 15 minut bez przerwy. Ładowanie odkurzacza trwa niestety dosyć długo.
Moc ssania to 25W, czyli całkiem sporo jak na tak mały, przenośny odkurzacz. Ten zaś radzi sobie nieźle z kurzem, jak i okruszkami wszelkiego pochodzenia, jednak największą jego zaletą jest funkcja wsysania wody. Jeśli zatem coś nam się wyleje, Mia potrafi szybko uratować sytuację, oczywiście jeśli jest pod ręką.

Szkoda, że w zestawie brakuje ładowarki samochodowej, niestety taką trzeba dokupić we własnym zakresie.

Mini odkurzacz możemy nabyć za około 100 złotych, na szczęście nie wymaga wymieniana worków, należy po prostu raz na jakiś czas opróżnić pojemnik. Ogólnie mogę go polecić, nie ma problemu z pozbywaniem się piachu z dywaników w samochodzie, a testowałam go także na rozsypanym cukrze - wszystko elegancko zebrał. W tej kategorii cenowej całkiem niezła rzecz.

Ocena 7/10 

Karolina Lisiecka

2 komentarze:

  1. Stówa to jeszcze nie tak niewiele, sam jakiś czas temu trafiłem w markecie na normalnej wielkości odkurzacz za 119 zł :-P Ale takie maleństwo może być przydatne, nie zawsze ma się chęć wyciągać bestię... zwłaszcza, jeśli się się takim leniem jak ja ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej o nim, bo szukałam odkurzacza i już niestety kupiłam :(

    OdpowiedzUsuń