czwartek, 6 lutego 2014

Age of Warring Empire [Poradnik]

Age of Warring Empire - Poradnik, ANDROID

Zdaje sobie sprawę z tego, że pisanie poradnika do gry Age of Warring Empire jest niczym syzyfowa praca. Gra zmienia się w zasadzie z miesiąca na miesiąc i daje głowę, że za kilka tygodni połowa z tego, co tu napisze będzie już zupełnie nieaktualna. Mimo tego postanowiłem zabrać się do tego tekstu. Powód jest prosty - zapotrzebowanie na takowy. O czym wyraźnie mówią nam statystyki. A zatem, do rzeczy. Opis będzie na bieżąco aktualizowany i zmieniany, tak, by dostosowywać go do wprowadzanych zmian. Mam nadzieję, że poradnik co nieco rozjaśni w głowach tym, którzy czują się grą przytłoczeni.

Wersja poradnika: 0.15

UWAGA: jest to wczesna edycja poradnika, obejmująca zaledwie wycinek tego, co mam zamiar opisać. Całość będzie sukcesywnie aktualizowana. Wszelkie pytania zamieszczajcie w komentarzach, postaram się w miarę możliwości na nie odpowiedzieć.

Co nowego:
26.03.2014 - dodano podpunkt w dziale Jak zdobyć darmowe złoto. Wprowadzono kilka poprawek obejmujących aktualizacje. 

1. Wstęp

Po uruchomieniu gry i wykonaniu standardowych czynności (wybór serwera itd.), naszym oczom ukazuje się główne menu gry - widok na budynki i ikony pozwalające dostać się do rozmaitych miejsc. Na pierwszy rzut oka wszystko może wydawać się chaotyczne, ale... cóż, takie jest też w rzeczywistości. Twórcy co i rusz coś zmieniają, przestawiają, usuwają, na co powinniście być z góry przygotowani.

Pierwsze kroki to samouczek, którego nie da się pominąć. Wytłumaczy Wam on podstawowe działania, dzięki którym będziecie mogli rosnąć w siłę. 

2. Omówienie funkcji
Na górnej belce ekranu widzimy od lewej:

Poziom mocarstwa - klikając na niego zostajemy przeniesieni do okna, gdzie znaleźć można kilka ciekawych informacji. Nick, liczba punktów prestiżu, poziom, liczba herosów, zajęte pustkowia (czyli po prostu tereny, dzięki którym dostajemy dodatkowe zasoby), fortece oraz liczbę chronionych miedziaków. Jeśli mamy ich więcej, inni gracze mogą nam je ukraść. Przycisk Nagroda Prestiżu umożliwia odbieranie nagród za uzbieranie odpowiedniej ilości prestiżu. Pod zakładką Pustkowi mamy zaś spis wszystkich zajętych aktualnie terenów.


Aktualne zasoby - tu chyba nie trzeba zbyt wiele tłumaczyć. Obok grafik symbolizujących poszczególne materiały (drewno, kamień itd.) widzimy dostępną ich ilość w magazynie. Klikając na nie przechodzimy do okna, gdzie sprawdzić można pojemność magazynu i szybkość produkcji poszczególnych materiałów.
Złote monety - aktualna ilość złotych monet. Po kliknięciu na nie mamy możliwość dokupienia monet. Wydatek stosunkowo spory, bo 50 sztuk kosztuje niemal 5 dolarów. Tam jest znajduje się sklep (zakładka Przedmioty).

Po lewej stronie ekranu znajduje się kolejna porcja ikon. Są to następująco:

Młotek - aktualnie rozbudowywane budynki, nasze ataki, a także ataki na nas.

Zwój - misję. Za ich wykonanie nagradzani jesteśmy niewielką ilością materiałów. Raczej mało opłacalna zabawa.
Strzałka - chat, gdzie możemy porozmawiać z innymi Graczami.
Koperta - skrzynka z wiadomościami.
Korona - rankingi. Pod zakładką Prestiż widzimy listę graczy z największą ilością punktów prestiżu. Nasza pozycja widoczna jest na dole ekranu (Twój Ranking:). Analogicznie sprawa wygląda z Sojuszem i Wieżą Magii.
Skrzyżowane miecze - przenosimy się na mapę świata, gdzie możemy przejmować tereny dające nam pewną ilość zasobów co godzinę (aż do ich wyczerpania). Ich wyższa cyfra, tym większa ilość zasobów, ale również większą liczba żołnierzy, którzy ów teren bronią. Poza tym przejmować możemy wieże, które dają nam miedziaki. Na mapie ponadto znajdują się zamki innych graczy. Jeśli czujemy się na siłach, nic nie stoi na przeszkodzie, by przeprowadzić na nich szturm. Zwycięstwo oznacza grabież pewnej ilości zasobów i miedziaków. Należy jednak pamiętać, iż atakujemy żywych ludzi. Niektórzy są bardzo mściwi :)
Jak przejmować pola/wieże? Klikamy na wybrany teren, a następnie na zajmij, po czym wybieramy generałów, którzy ruszą do ataku. Im dalej położone od naszego zamku pole, tym dłuższy czas marszu do miejsca docelowego.

Wracajmy do menu głównego. Obok mieczy dostrzegamy: 

Ikona prezentu -  pod nią znajdują się aktualnie trwające wydarzenia (prawa strona) oraz kalendarz z nagrodami za codziennie logowanie (środek ekranu). Wydarzenia (eventy) zmieniają się przez cały czas. W chwili pisania tego tekstu jest na przykład Bitwa na Śnieżki, w której rzucamy kulami śniegu w złodziejaszków, co jakiś czas otrzymując pewne nagrody.
Na dole ekranu są zaś wydarzenia stałe (trwające przez nieokreślony czas). Tam możemy na przykład kupić konto VIP, dające możliwość rozbudowy aż trzech budynków jednocześnie (zamiast dwóch), większą ilość zasobów na godzinę itd. Pod ikonką oznaczoną kuferkiem i napisanem Daily pojawia się zaś okno z Codziennymi Misjami. Pewne działania są punktowe, a punkty wymieniamy na dodatkowe bonusy.

Ostatnia ikona na głównym ekranie to

Tarcza - tu możemy dołączyć do istniejącego już sojuszu lub stworzyć swój własny. Jeśli już w jakimś jesteśmy, pod oknem Kontrybucja istnieje możliwość wpłacenia zasobów i/lub złota na konto gildii. Otrzymujemy za to punkty. Punkty zaś wymieniamy w zakładce Sprawy Zagraniczne. W Sali Dobrobytu każdego dnia za 10 punktów bierzemy udział w loterii i zgarniany kilka tysięcy miedziaków.

Czas na prawą stronę ekranu. Zaczynamy od góry.

Kuferek - sklep. Tu wydajemy ciężko zarobione złote monety ;)
Plecak - ekwipunek. Lądują w nim wszystkie zdobyte przedmioty. Nie polecam ich sprzedaży, gdyż za każdy dostajemy zaledwie 10 miedziaków.
Koło zębate - ustawienia oraz inne opcje. Pod ikoną Konto zarządzamy własnym kontem. Zmiana ksywy, serwera, adresu e-mail, kontakt z pomocą techniczną.
Opcję - przydatne w sytuacji, gdy gra chodzi wolno. Warto w takim przypadku wyłączyć animacje budynków i ikon, a także dźwięki i muzykę.
Znajomi - lista zaproszonych znajomych. W zakładce Zaproszenie znajduje się nasz unikalny kod zaproszenia. Gracz, który przy rejestracji go wpisze staje się automatycznie naszym znajomym, a ponadto on i my otrzymujemy za darmo złote monety.
Hero - bardzo istotne miejsce. Otwiera dostęp do działań na aktualnie posiadanych generałów.
Ikona koszulki (czwarta od lewej) pozwala nam założyć generałom wyposażenie oraz je ulepszać i dopakowywać (Zrób, Inkrustuj).
Pod trzecią od lewej ikoną (Wzmocnienie) ulepszamy indywidualnie generałów. Odświeżenie punktów wzmocnienia kosztuje 500 miedziaków i jest losowe - od minus 20 do plus 20 punktów na atak i obronę. Jeśli wylosowane wartości nam odpowiadają, klikamy na Wzmocnij. Mając nadmiar złotych monet możemy wybrać pewniejsze ulepszenia (od 5 do 38 punktów na plus za 10 monet/od 30 do 229 punktów za 60 monet).
Ostatnia ikona to Szkolenie Herosa. Trwa ono 8 godzin, a w zamian wybrany generał otrzymuje pewną ilość punktów doświadczenia.

Domek - Tawerna. Miejsce, gdzie zbierają się generałowie, a my możemy wybranych przez siebie zgarnąć. Co pewien okres czasu (bądź po prostu odświeżając zdobyty wcześniej kupon) losujemy nową pulę wojowników. Mając nadmiar monet można spróbować wylosować kogoś specjalnego (Gwiezdna Tawerna), sam jednak z tej możliwości nie skorzystałem.

Kamień - Poszukiwanie Klejnotów i ich synteza. Każdorazowe szukanie kosztuje określoną ilość miedziaków. Klejnotami możemy inkrustować wyposażenie generałów (patrz: Hero). Różnią się one kolorami:
Czerwone - dodaje punkty ataku.
Niebieskie - dodaje punkty obrony
Żółte - dodają pewną ilość żołnierzy, którymi może dowodzić generał
Zielone - dodała obrażenia kontrolowanego państwa (cokolwiek to znaczy)
Każdy klejnot możemy dopakować tymi niechcianymi, co podbija jego możliwości.

3. Eventy

4. Porady

a. Jak zdobyć darmowe złoto

 *Wykonując codzienne zadania. Ich lista znajduje się w eventach (patrz punkt Ikona Prezentu). Każda z wyszczególnionych czynności jest odpowiednio punktowana. Maksymalnie możemy zdobyć 100 punktów, co daje nam możliwość odebrania 5 złotych monet. Jak łatwo obliczyć, miesięcznie można w ten sposób zasilić swoje konto o 150 monet, niestety rzeczywistość jest nieco mniej kolorowa. Wykonując zadania ponosimy bowiem wkład własny w wysokości 3 monet, co w rezultacie daje nam tylko 2 dodatkowe monety. Jak to jednak mówią, grosz do grosza... ;-) Poza tym nie należy zapominać, że codziennie zdobywamy jedno żeliwo, czyli jakby nie patrzeć, jesteśmy do przodu o 4 złote monety.

*Od czasu do czasu jedna złota moneta dodawana jest na nasze konto za samo zalogowanie się. Warto logować się do gry więcej niż raz dziennie.

*Monety można też zdobyć z "kalendarza" za codziennie logowanie się do gry. Nagrody w kalendarzu zmieniają się z miesiąca na miesiąc, zawsze jedna na przestrzeni trzydziestu dni można zdobyć ok 20-30 złotych monet.

*Autorzy gry wprowadzili niedawno do Codziennych Misji ("Daily" znajdujące się pod ikonką prezentu) zakładkę Achievements, gdzie za wykonywanie wytycznych można zdobyć sporą ilość złotych monet (oraz punktów prestiżu). Zadania są rozmaite, a każde z nich składa się z trzech, coraz więcej wartych etapów.

C.D.N





152 komentarze:

 1. Wszystko ładnie, pięknie ale powiedz jeszcze jak się wylogować.. ;d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto przypisuje się do adresu e-mail, w teorii nie możesz się wylogować ;-)

   Usuń
 2. Morau: Jak zwiekszyc ilosc okupowanych terytorii i fortec?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co kilka poziomów dostajesz możliwość okupowania dodatkowej fortecy i terytorium, nie pamiętam już co ile, bodajże co trzy, ale nie chce skłamać ;)

   Usuń
 3. Witam.mam edno pytanie,dlaczego nie moge ulepszać magazynu,ratusza,koszarów i muru jeżeli mój magazyn pokazuje,że moge pomieścić ponad 200mln.zasobów a w rzeczywistości moge mieć tylko 3.4mln.zasobów.o co w tym chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 200 milionów? Skąd wziąłeś te liczbę? Ja mogę mieć zaledwie 2,8 mln każdego z zasobów, a mam magazyn na 50 poziomie ;)

   Usuń
 4. Napisz coś o odrodzeniu herosów. W jaki sposób to zrobić mając 2 takich samych ,jednego lepiej,drugiego słabiej wyszkolonego. Thx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z dwóch tych samych herosów robisz jednego, z tym że każdy z tych herosów musi mieć określony minimalny poziom. Wszystko jest opisane podczas próby "połączenia". Postaram się niedługo dodać sekcję traktującą o tym zagadnieniu :D

   Usuń
 5. czy moze mi ktos wytlumaczyc od czego zalezy ilosc zolnierzy przy generale? zwiekszyc mozna wkladajac krysztal do ekwipunku ale jaki jest inny sposob na zwiekszenie ilosci zolnierzy? moi generalowie moga miec max 550 zolnierzy a natrafilem na przeciwnika z 2500 zolnierzy ktory zmiotl mnie pod dywan :P co zrobic zebym tez mial taka ilosc???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy generał może awansować na 400 poziom, a każdy kolejny poziom oznacza możliwość dowodzenia większą ilością żołnierzy (jeśli to pięciogwiazdkowiec, to jeden level daje +16 żołnierzy) :) Ja mam już czterech generałów mających po 6400 żołnierzy ;)

   Usuń
  2. Hej Piotr na którym serwerze grasz?

   Usuń
  3. Na serwerze A6-Claudius :-)

   Usuń
  4. Ja teraz glownie na a123..mamy tu naprawde mocna polska ekipe

   Usuń
 6. To bardzo wczesny serwer.. ja teraz glownie a123.. mamy tu bardzo silna polska ekipe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gram niemal półtora roku, kiedy zaczynałem, było właśnie zaledwie 6 serwerów :) Tu też jest trochę polaków, ale przeważają Chińczycy ;)

   Usuń
 7. Jakiej ekipy dochowałeś sie przez ten czas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na arenie można sprawdzić moc aktualnie wybranej ekipy. U mnie jest to 310 mln punktów, czyli całkiem wysoko, zważywszy na to, że nie kupuje złotych monet ;)

   Usuń
  2. Mi na arenie pokazuje ranking (obecnie np. 702), gdzie widzisz te mln punktów ?

   Usuń
  3. Pytanie nieaktualne, znalazłem, wcześniej nie skojarzyłem :)

   Sporo mi jeszcze brakuje do Twojej pozycji .

   Usuń
  4. ahah ja ostatnio byłem 4 na arenie :P i powiem że nie kupiłem jeszcze żadnej monety i nie zamierzam :P

   Usuń
 8. Pytanko:

  Mała karta żołnierzy, użyj na wybranym oddziale, dodaje 25 % wolnego miejsca w koszarach, odświeżanie 3 godziny.
  O co chodzi w tym odświeżaniem ?

  Kombinowałem może ze przez trzy godziny będę mógł kilka razy użyć karty :) ,
  nie zauważyłem jednak takiej opcji.
  Pomyślałem więc ze te 25 % dostaje na trzy godziny, szczególnie ze duża karta jest oznaczona jako bez limitu.

  Czy awans do 38 lvl w 7 tygodni bez kupowania złota to słaba czy dobra gra ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wtf?? na 168 serwie goldziarze nie mają jeszcze 38 lvl

   Usuń
  2. Awans do 40 lvl na serwerze A18 to bułka z masłem bez żadnego kupowania złota :)
   Po sześciu miesiącach mam 47 lvl, kolejny awans to już niestety kwestia kilku miesięcy, jeżeli mi tylko starczy cierpliwości :)

   Usuń
 9. Hej może mi ktoś powiedzieć jak się robi wzrost twierdz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do fortec, to tak jak z kopalniami, musi być niezajęta przez gracza.
   Wtedy następuje wzrost ewentualnie wydajność spada do lvl 1, by odbić się i ponownie rosnąć.

   Usuń
  2. Niestety, jeśli nawet istnieje jakiś sposób, ja go nie znam. Słyszałem o "hodowcach" twierdz, ale wydawało mi się, że nie robią tego żadnym trikiem. Po prostu cierpliwie czekają aż poziom sam skoczy ;)

   Usuń
 10. Tak to wiem tylko tym twierdzą trzeba jakoś pomóc we wzroście,, bo same to nie rosną do 9Lv,,a wiem że jakoś się atakuje twierdzę i ją porzuca żeby urosła tylko chodzi mi o czas,, atakuje się co 24h i porzuca czy jak?

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapewne Masz spokojnych sąsiadów i nie zabiorą.
  Ja dopiero jeden raz widziałem fortecę 10lvl, tylko że przylegała ścianą do zamku silnego gracza.

  Chętnie i ja dowiem się jaka jest odpowiedź na Twoje pytanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba jakaś miejska legenda,nie ma sposobu na wbijanie poziomów fortec.

   Usuń
  2. przepraszam za odgrzebywanie topicu ale twierdze mozna hodowac wystarczy porzucic ja i poczekac dwie doby serwera urosnie o jeden poziom potem podbic i po 12 godzinach znow porzucic na dwie doby i tak w kolko az dobije do 9 poziomu. jesli chcemy aby nasza twierdza nie spadla nalezy ja podbijac co 12 godzin innym kontem wtedy jej poziom nigdy nie spadnie

   Usuń
 12. zapraszam do nowo otwartego sojuszu ♥ POLAND ♥ bez ściema i bez kitu dajemy z siebie wszystko! !

  OdpowiedzUsuń
 13. W ostatni weekend zrobiłem aktualizację gry z wersji 2.2.5 na najnowszą.
  Wrażenia:
  - zmieniona czcionka, na małym ekranie większość opisów i upływające czasy są mało czytelne
  - panel bohaterów wg mnie jest mniej przyjazny
  - tawerna powędrowała do zakładki bohaterów
  - na polu walki wieży pojawił się odnośnik do bohaterów, znajduje w rogu, ale na trasie walk, łatwo go nacisnąć przypadkowo

  + dodatkowe eventy

  OdpowiedzUsuń
 14. Rozbudowa fortyfikacji.
  Do tej pory miałem limit ok 1250 sztuk na rozbudowę dodatkowych elementów fortyfikacji typu "toczące się kłody" i inne.
  Po zmianach zauważyłem ze limit został zwiększony powyżej 46000.
  Jedna jednostka fortyfikacji może niszczyć kilka jednostek w armii atakującego.
  Na maksa rozbudowana fortyfikacja czyni ze atak na taki zamek robi się nieopłacalny, zdobycie łupu na przeciwniku jest wręcz niemożliwe.
  Tylko wysłanie kilku armii na wytracenie, by zniszczyć elementy fortyfikacji miałyby jakiś cel.

  Trzeba oczekiwać chyba w niedługiej przyszłości, ze pojawi się 5* bohater, którego cechą byłoby ignorowanie fortyfikacji wroga ... a może jest już taki bohater ?

  ps
  Bawi mnie komunikat:
  Wyszkolono 50 toczących się kłód :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze wiedzieć, nie zauważyłem. Tyle tych zmian wprowadzają w krótkim czasie, że nie sposób być na bieżąco... Zakładkę Achievement w codziennych misjach odkryłem dopiero po kilku dniach od jej wprowadzenia. Warto tam zajrzeć, wyciągnąłem już z niej ponad 80 złotych monet.

   Nie, jeszcze takiego bohatera nie ma i mam nadzieję, że tak już pozostanie ;-)

   Usuń
  2. Zakładkę Achievement zauważyłem dość szybko :) , nie tylko zdobyłem 150 monet, ale skróciłem sobie drogę do następnego lvl, sporo punktów doświadczenia można zdobyć .
   Jeszcze nie rozszyfrowałem wszystkich zadań do bonusów, zbyt mała nieczytelna czcionka na moim ekranie.
   Mam prośbę p. Piotrze.
   Czy możesz dać screeny z tytułami zadań Achievement ?

   Usuń
  3. Piotrze dzięki wielkie, teraz rozszyfruję co i jak .

   Usuń
 15. cześć
  Poszukuję pomocy...nie mogę się zalogowac do gry...ciągle się loguje....o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może serwer padł, spróbuj raz jeszcze za jakiś czas ;)

   Usuń
 16. Na czym polega w Tawernie "Zwykłe Spotkanie"? Myślałam, że mogę w tej sposób zrekrutować danego bohatera. A dostałam tylko kartę doświadczenia do użycia na już posiadanym bohaterze. I w sumie nawet nie zauważyłam zmiany po jej użyciu..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz, ale nie musisz. Zazwyczaj dają właśnie jakiś szajs, rzadko kiedy udaje się wylosować bohatera :)

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję za wyjaśnienie :)

   Usuń
 17. a ja dla odmiany zapraszam na fb www.facebook.com/groups/258744244307941/
  wszystkich fanów gry. dzięki

  OdpowiedzUsuń
 18. I kolejne pytanie: jest teraz czas odbioru nagród za odwiedziny w tawernie (oznaczenie koroną). Uzbierałam 54 takie korony a do 50 przypisany jest zwykły bohater z 4 gwiazdkami. Jak go odebrać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby pozyskać herosa, musisz go wyzwać na pojedynek 50 razy - to oznacza ta liczba. Każdorazowe wyzwanie kosztuje Cię 30 punktów. Znajdziesz ich na mapie - jako statuetki ;-)

   Usuń
  2. W pytaniu chodziło pewnie o poprzedni event.
   Ja też nie mogłem dojść czy te punkty dają możliwość odebrania bohatera.

   A w nowym evencie miałem już 14 pojedynków. Bohater do wygrania ciekawy. Ale jeszcze nie mam optymistycznych prognoz ze wykonam zadanie.
   Statuetki pojawiają się co 2 godziny i są na mapie tylko 30 minut.A już mi skończyły się karty szybkiego ruchu.

   Przy jednym podejściu udaje się wykonać od 0 do 2 pojedynków
   (raz miałbym 3 ale zabrakło mi 2 sekund).

   Usuń
  3. Tak chodziło mi o poprzedni event związany z odświeżeniem tawerny. Miałam ponad 50 tych koron, do 50 był przyporządkowany zwykły bohater czterogwiazdkowy ale w końcu nie wiem czy mogłam go w ogóle zdobyc i jak :/

   Co do statuetek to miałam do tej pory 4 pojedynki. Celuję cały czas w jednego bohatera, bo inaczej nie ma to sensu. Ale niestety pojawia się on oststnio zazwyczaj dalej niż w zasięgu 30 minut...

   Liszę za to na bohatera z eventu catch the thief :)

   Usuń
  4. Ze statuetek udało mi się zdobyć Silent Hattori Hanzo.
   Event trwa jeszcze 2 dni, ale nie mam już sił i zapału by zdobyć drugiego bohatera.
   Z początku nie szło mi za dobrze, ale wynikało to z tego ze miałem zamek na obrzeżu mapy.
   Przeniesienie zamku w głąb mapy zaowocowało ze miałem 3-5 pojedynków co dwie godziny. Ciułanie punktów do pojedynków było jednak wyczerpujące.


   Ps.
   Czy "catch the thief" to ten event co rzucamy w gnoma ?
   Większość event'ów u mnie ma polskie nazwy i jestem zainteresowany czy o niego chodzi.

   Usuń
  5. Tak o ten... chodziło ;) Dawno mnie tu nie było. Ale udało mi się zdobyć Wind Son Boreas - tak jak planowałam :)

   Usuń
 19. Wam tez gra nie chce sie zaladowac? Mnie przestaje sie ladwac na 95% i nie moge wejsc do gry. Ma ktos na to rade?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę muli, ale się loguje.

   Usuń
 20. jak sprawdzic do jakiego maila jest przypisane konto?

  OdpowiedzUsuń
 21. Hehe ja znam bugi na ester gems. Ja zalozyc do zwyklego ekwipunku Albo jak ester herosi moga nosic zwykla bron

  OdpowiedzUsuń
 22. Jak zmienić herosów dostępnych za medale 400 srebrnych, lub 20 złotych z misji codziennych? Dostępni są od inwazja smoka 2 w prawo. O co z nimi biega czy jak kupię 1 to zmienią się inni nigdzie nic o tym nie pisze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ich chyba nie można zmienić. Zawsze są ci sami. Co wcale nie jest złe, bo jak kupisz dwóch tych samych, to możesz ich potem połączyć w jednego lepszego ;)

   Usuń
 23. Sa jakies kody ktorych mozna uzyc i otrzymac np. Genka? Moj serwer 158. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 24. czy można z 4 gwiazdkowych np 2 takich samych zrobić 5 gwiazdkowca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, ale tylko podczas eventu, jakiś tydzień temu był taki.

   Usuń
 25. jest właśnie ponownie taki event ale chyba zbugowany, nie chce wybrać herosa mimo że mam kilku 4gwiazdkowych i wszystkie potrzebne itemy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musi zostać taki heros odrodzony na fioleta czyli 3 odrodzenia później można go zmienić w 5s

   Usuń
 26. jak najszybciej podnosic poziom. jakies rady?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko po co? Graj normalnie, limit i tak jest tylko do 50 poziomów. Ja już od pół roku mam osiągnięty maksymalny level.. W końcu wpadnie sam ;)

   Usuń
 27. A poziom bohaterow.Wieza przed wszystkim? Trening strasznie wolny.

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam. Mam pytanie do czego jest forteca prosze o szybka odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 29. Ostatni event czyli typowanie kto wygra najbliższy mecz.
  Przegrałem wszystko przy 3 pierwszych typowaniach :P
  Zdaje się dlatego ze ogóle się piłką nie interesuję.
  Ps. Jak ktoś ma konto na Palringo (czat) to zapraszam na rozmowy, nazwa czatu jak tytuł gry.

  Na ostatniej możliwości awansu bohatera 4* na 5* skorzystałem, niestety miałem możliwość awansowania niebieskiego generała, a gram czerwonymi.
  Liczę ze następnym razem pozwolą mi na awans jednego z czerwonych, wtedy miałbym ogromne wzmocnienie podstawowej armii, ponieważ w tej chwili stoję w miejscu na wieży :(

  OdpowiedzUsuń
 30. A jak mozna awansowac generalow? Czy mozna zdobyc 5 gwiazdkowca bez zlotych monet?

  OdpowiedzUsuń
 31. Był event ze zmianą Herosów z 4* na 5* kilka tygodni temu,ale bez niego mozna tylko odradzać Herosów,wzmacnia to tych Herosów ale gwiazdek nie przybywa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Event z awansem 4* na 5* był ostatnio dwa razy, niestety była tylko opcja awansowania niebieskiego generała, a nimi nie gram :(
   Nie wiem jak na innych serwerach z tym kolorem generała ?

   Usuń
  2. eh
   Powtarzam się w ostatnim wpisie :P
   ale znowu był event z tylko z niebieskim

   Usuń
 32. Pytanie
  Jak uzyc krysztalow doswiadczenia ?

  OdpowiedzUsuń
 33. Powiedzcie mi co oznaczają litery w karcie dowodzenia wojskiem u herosa. np. piechota - litera w karcie może być S , A, B, C , D, E - czy S jest najlepsze w dowodzeniu?? i czy daje to dodatkowe bonusy??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, S jest najlepsze, daje bodajże 30% do ataku. Z kolei E należy unikać, bo daje minusy.

   Usuń
 34. Mam pytanie wpiujac kod zapraszajacego przenosze się na jego serwer a lv miasta zostaje czy zaczynam od 1?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczynasz od 1 levelu.

   Usuń
  2. S -jakaś dodatkowa moc A + 10%, B + 5%, C 0% , D - 5%, E -10%. Tak gdzieś kiedyś widziałem.

   Usuń
 35. A wie ktoś jak można i czy Moza założyć drugie konto na tym samym serwerze i mieć dwa zamki . Z gory dziękuje za odp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm. Być może można, ale musiałbyś mieć inne konto e-mail i być na nim zalogowany.

   Usuń
  2. możesz założyć tak zwanego alta z jednego maila można założyć 3 konta

   Usuń
  3. Ustawienia/Konto/Zmień konto

   tu nic nie wpisujemy tylko naciskamy "rejestracja"
   tam otwiera się pole Stwórz konto

   Wypełniamy rubryki itd...
   no i mamy nowe konto.

   Sprawdziłem z ciekawości w ostatnich dniach.
   Nie wiem ile zamków maja rekordziści, widziałem jednak graczy z 10 zamkami o podobnych nazwach.

   Spotkałem także na mojej mapie (serwer) zgromadzenie ok 40 zamków, ale nie jestem wstanie sprawdzić czy to jeden czy kilku graczy.

   Usuń
 36. czym różni się zwykłe spotkanie w gwiezdnej tawernie od spotkania specjalnego (oprócz kosztu).
  nie chcę na darmo wydać zdobytego złota.
  Jak rekrutować tych herosów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne możliwością zgarnięcia lepszego generała :D

   Usuń
  2. to rozumiem, ale w gwiezdnej tawernie są 2 opcje. obie płatne złotem i nie chcę na darmo tracić złota przy tak zwanym zwykłym spotkaniu

   Usuń
  3. A masz na zbyciu 1440 monet? :D Ta droższa opcja daje Ci większe prawdopodobieństwo na trafienie prawdziwego bad assa :)

   Usuń
 37. Jak zapisac sie do walki o cesarskie miasto lub co trzeba zrobic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba tylko przywódcy gildii mogą się zapisać

   Usuń
  2. Do bitwy o Cesarskie mogą zgłosić Sojuszu tylko przywódcy, Sojusz o zbyt małej ilości wolnych punktów dystrybucji nie może zgłosić się do bitwy.
   Jak Twój sojusz jest zgłoszony to wystarczy pilnować godziny o której jest bitwa, wejść na ikonę Cesarskiego, wyznaczyć jakie wojska przeznaczyć do szturmu.

   Usuń
 38. jaka funkcje spełniają kamienie dusz? są tylko po to by ulepszać bron?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ulepszają broń, pancerz etc.

   Usuń
 39. Witam o co chodzi ze specjalnością oddziału przy podglądzie bohatera ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bohater może zadawać więcej obrażeń jednemu z typów oddziałów (na przykład łucznikom). O to pytasz? :)

   Usuń
 40. Jak motywować bohatera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Motywacja dodaje punkty doświadczenia. Za darmochę trwa kilka godzin, a za złotą monetę jest natychmiastowa :D Musisz wejść do menu bohaterów.

   Usuń
 41. Witam. Moze ktos wyjaśnić o co chodzi z mapami skarbów? Do czego sie przydają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz je wykradać od innych graczy (poprzez atakowanie zamku). Z tego co wiem, raz w tygodniu gracze z największą ilością map dostają jakąś nagrodę, ale trzeba być niezłym maniakiem, by się dostać na szczyt listy ;)

   Usuń
  2. Ten event zdarza się od czasu do czasu
   i raczej nie trwa 7 dni.
   Za posiadaną ilość map po zakończeniu eventu dostaje się określoną ilość miedziaków.

   Tylko Ci ze szczytu rankingu dostają dodatkowe nagrody.
   Rekordziści mieli nawet ponad 1000 zrabowanych map.
   Ale to Ci co mają po 10 i więcej zamków.

   Event nie dla mnie :)

   Usuń
  3. jak można mieć większą ilość zamków??

   Usuń
  4. W ustawieniach można było założyć nowe konto pod nowym adresem e-mail (pod tym samym adresem nie sprawdzałem).
   Wtedy grasz jako kilku graczy i Masz tyle samo zamków co kont.

   Można było, nie wiem czy jeszcze można po ostatnich aktualizacjach.

   Usuń
  5. mozna niestety:D jeden gosciu u mnie na serwerze ma kilkanascie... oczywiscie Chińczyk:D i kazde mapy wygrywa:D

   Usuń
 42. Darmowe złoto do Age of Warring Empire i inne bonusy :)
  http://sh.st/yuWIP

  OdpowiedzUsuń
 43. Ja usunac zamek i konto...a moze ktos chce jesli da sie przydzielic nowy adres @

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak komuś oddajesz konto to wystarczy podać nazwę użytkownika (nie nick) oraz hasło do konta w grze.
   Przejmujący może później zmienić hasło i adres email (choć pewnie dobrze na początek zachować kontakt do starego właściciela).

   To drugi ze sposobów na dużą ilość zamków w grze, przejmuje się zamki odchodzących z gry za ich zgodą.

   Usuń
 44. A1140819 i A1140814 ustawienia -> kody zaproszeń -> wymień
  To specjalne kody które co jakis czas pojawiają się na facebooku. Powinny jeszcze działać z obu łącznie 40gc i jakieś śmiecie właśnie w poszukiwaniu takich kodów wbilem tutaj kody dają nadrody nie przerzucaja pomiędzy serwerami czy tym podobne. Pozdrawiam Rodaków Iluvatar A59/70

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, nie mam konta na face, kody jednak się przydały :)
   Jak ktoś jeszcze ma konto i będzie chciał się podzielić kodem, to dajcie tu znak.

   Usuń
 45. Co mam zrobić w tej misji:
  Path to Greatness(4)
  The futher expansiion.....
  Jest to misja z -11 poziomu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O właśnie dobry wątek ja już mam 16lvl i dalej na tym stoję mam bochaterow ponad 40 lvl i nic

   Usuń
 46. Widzę ze dużo osób miesza w ta grę Jest może ktoś z a127( połączony z 122,123,124,126,127) a może chętne się tutaj znajdzie na konto???

  OdpowiedzUsuń
 47. Siemka ja zauważyłem ze jak mnie ktoś atakuje to niektórzy z jego bohaterów atakują wszystkich moich na raz co trzeba mieć żeby tak zrobić ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gracz który Cię atakował ma herosów o takich specjalnościach. Część herosów o pięciu gwiazdkach ma dodatkowe zdolności.
   np:
   - atak na trzy wrogie jednostki
   - atak na drugą jednostkę po wybiciu poprzedniej jednostki w pierwszym ataku
   - 20 % szans na odzyskanie części zabitych poległych wojsk (Dracula)
   - heros porusza się na mapie o połowę krócej
   - heros porusza się na mapie o godzinę krócej (trzy pierwsze marsze dnia)
   ...
   itd
   Herosów o rożnych specjalnościach jest sporo

   Usuń
  2. Ja mam 6 herosów z 5 gwiazdkami Luna Dracula Owen Jack i jeszcze jakiś ale żaden tak nie potrafi może to tez od broni zależy

   Usuń
  3. Dracula ma dodatkowe specjalności, opisałem wyżej.
   Owen i Jack nie mają.
   Luna, nie wiem.

   Zapraszam na komunikator Palringo, to komunikator androida, można go jednak odpalić i na PC.
   Grupa: Age of Warring Empire.
   Aktywni gracze wymieniają się tam doświadczeniem i spostrzeżeniami.

   Usuń
 48. Ja tam mam na arenie i na murach jak trzeba duluhana a raczej 4 duluhany :-) kazdy g41 :-)

  OdpowiedzUsuń
 49. Witam mam pytanie jak mozna motywowac bohatera?

  OdpowiedzUsuń
 50. Witam mam pytanie jak mozna motywowac bohatera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wchodzisz na bochatera tam masz trening i motywuj kosztuje to jedna złota monetę

   Usuń
 51. Chciałem serwer zmienić ale trzeba od początku grać a szkoda mi 17 lvl. Można to jakoś obejść ? Zeby lvl został .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałem te obawy.
   Ostatnio zmieniłem serwer, tam zaczynasz od początku.
   Można jednak wrócić na stary i nic na starym nie stracić.
   Grasz wtedy na dwóch serwerach, przeładowania to kwestia kilku sekund.

   Usuń
  2. Ps
   Nowe serwery podobają mi się bardziej, inne statystyki, inne mechanizmy rekrutacji, inne sposoby prowadzenia bitew.

   Czyli prawie inna gra, bardziej mobilna :P

   Usuń
 52. Mam do sprzedania konto na serv a 14 isauricus . Lvl 44 w tym 6 herosów 5 star. Dużo w ekwipunku budynki na maxa. Więcej info na maila kriss520@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 53. Witam co trzeba zrobic w codziennych misjach zeby zaatakowac pustkowie i co trzeba zrobic w misji miasto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozwiń pytanie.

   Usuń
  2. Prawdopodobnie chodzi Ci o to :
   Trzeba wejść na mapę i zająć pustkowia (las, kopalnie, farmę) do zadań codziennych wystarczy zdobyć jedną.

   Przy zadaniu miasto jest opis 0/3
   Oznacza to, że trzeba trzy razy zaatakować innego gracza na mapie.

   Usuń
 54. Jak komuś przydały się moje podpowiedzi to:

  Zapraszam na komunikator Palringo, to komunikator androida, można go jednak odpalić i na PC.
  Grupa: Age of Warring Empire.
  Aktywni gracze wymieniają się tam doświadczeniem i spostrzeżeniami.

  Omawiamy aktualne eventy.

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.palringo.android&hl=pl

  OdpowiedzUsuń
 55. W codzienej misji jest Atakuj dzikie pole i nie mam pojecia jak to zrobic.Jest tez zadanie miasto i tez nie moge tego rozpracowac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zauważyłem,
   odpowiedziałem pod poprzednim pytaniem (wyżej) , zapraszam na komunikator, prawie zawsze ktoś tam jest i podpowie :)

   Tu zaglądam rzadko.

   Usuń
  2. Ps
   Sporo screenów dam dajemy, jak coś jest niejasne.

   Usuń
  3. dziekie pola czyli zaliczy CI jak zaatakujesz fortece lub tez pola ktore daja Ci surowce:)

   Usuń
 56. Cześć ;) jak kupić rune w misji u bohatera z prezentu )

  OdpowiedzUsuń
 57. gra ktos na Albinusie?:) A189 ... serwer.. jesli tak pisac na priv

  nick. Cukieros

  OdpowiedzUsuń
 58. siemano ja gram na 174 serwerze I ostatnio rozwalilem 4 dobre miasta ogolnie polski sojosz poszed sie ....!!! 4 miasta naraz nie daly rady hehheheh kto dolaczy?

  OdpowiedzUsuń
 59. zwatpili I poszli na inny serwer. wiem na ktory nie dlogo tam terz ich zniszcze hehe

  OdpowiedzUsuń
 60. Hej, małe pytanie dotyczące e-maila. Próbuję powiązać konto z gry z kontem z gmaila (rzecz jasna jest to e-mail podany przy rejestracji.) Wyświetla się komunikat, że jestem zalogowany poprzez gogle play, jednak status w grze - rozłączony. Mam taką obawę, mianowicie: Czy przenosząc się na inne urządzenie mobilne możliwe będzie dalsze kontynuowanie gry?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy jeszcze grałem, takiej możliwości nie było. Jak jest obecnie - niestety nie wiem ;)

   Usuń
 61. Dziękuję za pomoc ;)

  OdpowiedzUsuń
 62. Jak wykonać misję path to greatness 4?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam jeszcze jedno pytanie, jaka jest sznasa na 6 gwiazkowego herosa

   Usuń
 63. Sprzedam konto na serwerze 197, konto top 30, lewel maksymalny = 40. Mocne konto z mocnymi herosami i dobrym ekwipunkiem. Wysokie miejsce w najlepszym klanie. Zainteresowanych proszę o kontakt gg: 3949754

  OdpowiedzUsuń
 64. Odpowiedzi
  1. Musisz wejść na konto i tam Masz zmień serwer tzn pod skrzynią

   Usuń
 65. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 66. Witam jak sprzedac gline jagniecine marmur itp lub jak z nich wykonac jakis przedmiot na targu

  OdpowiedzUsuń
 67. witam, wlasnie moze ktos wie i zrobilby liste miast i co w nich mozna sprzdac

  OdpowiedzUsuń
 68. witam, wlasnie moze ktos wie i zrobilby liste miast i co w nich mozna sprzdac

  OdpowiedzUsuń
 69. Witam może ktoś wie kiedy i co ile powstaje teraz nowy serwer

  OdpowiedzUsuń