poniedziałek, 9 czerwca 2014

Pac 'n Roll [NINTENDO DS] [Recenzja]

Pac 'n Roll, Nintendo DS, zręcznościowa, rok wydania: 2005, producent: Namco

Pac-Man to ikona gier komputerowych. Żółtego, pożerającego kulki (a po dobraniu się do dopalacza również swoich wrogów) bohatera siłą rzeczy zna każdy - niezależnie od faktu czy kocha gry, czy też ich nienawidzi. Namco wypuszcza kolejne wersje swojego hiciora na każdy sprzęt, który ujrzy światło dzienne. Nintendo DS dostał m.in. opisywanego już na Stacji Sto Słów Pac Pix, ale i omawianego tu w tym momencie Pac ‚n Roll, zręcznościówkę obsługiwaną (znów!) wyłącznie za pomocą ekranu dotykowego.

Tytuł ukazał się gdzieś w okolicach premiery Dual Screena, stąd też silny nacisk na wszelkie dobrodziejstwa posiadane przez nową wówczas konsolkę. Jak już się pewnie zatem domyślacie, Pac-Manem sterujemy dotykowo, poprzez szturchanie go na dolnym ekranie. Co, szczerze mówiąc, sprawdza się wyjątkowo fajnie i nie przynosi wrażenia braku kontroli nad panem żółtym. O dziwo wcale nie jest to wymuszone rozwiązanie, o co początkowo je podejrzewałem.

I na co się tak gapisz?
O co jednak w tym wszystkim chodzi? Jest prosto i przyjemnie. W trakcie rozgrywki zbieramy kulki, omijamy duszki (bądź zjadamy, są i klasyczne, wspomniane już we wstępie extra kulki), używamy specjalnych zdolności i stawiamy czoła niezliczonym przeszkodom. Zabawa jest w gruncie rzeczy satysfakcjonująca i nie nuży po kilkunastu minutach, co zaliczam oczywiście in plus. Duża w tym zasługa dobrze dobranego poziomu trudności - z palcem w nosie Pac 'n Rolla nie ukończymy, ale też nie będziemy miotać soczystymi bluzgami po setnym zgonie w tym samym miejscu. Miodzio. 

Oprawa graficzna i dźwiękowa stoi generalnie na dobrym, choć niewyróżniającym się niczym specjalnym poziomie. Spora liczba różniących się oprawą światów cieszy, a wszelkie efekty dźwiękowe i muzyka brzmią dokładnie tak, jak powinny. 

W sumie, porządna gra – nie tylko dla fanatyków kultowej Kulki i młodszych Graczy. Można spróbować.


Piotr Wysocki

3 komentarze:

  1. Uwielbiałam Pacmana. Swego czasu miałam okazję zagrać w odświeżoną przez Namco wersję Pacmana na PSP. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jaki uroczy nowy Pacman! I to na DSa. Poszukam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Tak , wielkie TAK dla PacMana na DS'a :)

    OdpowiedzUsuń