poniedziałek, 6 lutego 2017

Strażak - Joe Hill [Zapowiedź]

Nowa powieść Joego Hilla to dla mnie zawsze wielkie wydarzenie. Autor rewelacyjnych Rogów i równie rewelacyjnego NOS4A2 tworzy bez pośpiechu i zanim wypuści swoje dzieło na światło dzienne, całe miesiące spędza nad jego obróbką. Strażak (The Fireman),  z którym było podobnie (ponad trzy lata przerwy od wydania NOS4A2), miał swoją premierę w USA w maju zeszłego roku, natomiast polskiego wydania doczekamy się już niebawem, bo 1 marca nakładem Albatrosa. Dla mnie osobiście to książkowa premiera tego roku - Joe Hill ma prawdziwy talent do snucia opowieści z pogranicza horroru, fantastyki i historii obyczajowej, co po prostu trafia w moje gusta idealnie. 
Strażak zbiera za granicą naprawdę dobre noty, a na Goodreads (taki odpowiednik naszego Lubimy Czytać) ma nawet wyższą średnią niż Rogi i Pudełko w kształcie serca. To zapowiada kawał naprawdę dobrej i emocjonującej rozrywki.
Opis wydawcy:
NOWA, SPEKTAKULARNA POWIEŚĆ AUTORA ROGÓW I NOS4A2
„To moja wersja Bastionu – nasączona benzyną i podpalona”
Joe Hill
Nikt nie wie dokładnie, kiedy i jak to się zaczęło. Przez kraj przetacza się przerażająca plaga, która uderza w kolejne miasta: Boston, Detroit, Seattle. Lekarze nazywają to Draco Incendia Trychophyton. Dla wszystkich innych to Dragonscale, wysoce zakaźny, śmiertelny zarodnik. Najpierw na ciele pojawiają się piękne czarno-złote plamy, a następnie ludzie stają w płomieniach. Zakażają się miliony, ogień wybucha wszędzie. Nie ma antidotum. Nikt nie jest bezpieczny.
Pielęgniarka Harper Grayson opiekowała się setkami zainfekowanych pacjentów, zanim jej szpital całkowicie spłonął. Teraz złote plamy odkryła na własnym ciele. W szpitalu widziała wiele matek, które rodziły zdrowe dzieci, więc wierzy, że jej dziecko też takie będzie... jeśli sama dożyje dnia porodu. Bardziej niż ognia musi jednak unikać zbrojnej Bojówki Kremacyjnej, samozwańczego oddziału ścigającego bezwzględnie wszystkich tych, którzy ich zdaniem noszą w sobie zarodniki. Gdy ludzkość pogrąża się w płomieniach i szaleństwie, na horyzoncie pojawia się tajemnicza i fascynująca postać: człowiek w brudnej, żółtej kurtce strażaka, noszący żelazny pręt. Szalony Strażak, przemierzający ruiny New Hampshire, zainfekowany Dragonscale, zdołał kontrolować w sobie ogień i używa go jak tarczy, broniąc ściganych, i broni, gdy mści się za skrzywdzonych. Harper musi poznać jego tajemnicę, nim ogarną ją płomienie.
Zachowajcie zimną krew, nadchodzi STRAŻAK!
Amazon.com uznał powieść Joe Hilla za jedną z 20 najlepszych książek pierwszej połowy 2016 r.
„Przerażająca historia. Władca much dla pokolenia Twittera: po części postapokaliptyczna baśń, po części satyra społeczna. Inteligentna i wciągająca – ta książka daje solidnego kopa!”
Joanne Harris
Książka liczyć będzie 800 stron i posiadać twardą okładkę, co oczywiście cieszy, zwłaszcza mając na uwadze ustaloną na 45,90 zł cenę. To naprawdę niewiele jak na taką cegłę w twardej oprawie. A przecież jest jeszcze coś takiego jak księgarnie internetowe i spore rabaty. Ja za swój egzemplarz w przedsprzedaży zapłaciłem niecałe 32 złote.
Jeśli jeszcze nie znacie Rogów czy NOS4A2 - czas nadrobić zaległości, bo czasu do premiery pozostało niewiele. Jeśli znacie, zapewne tak jak ja wyczekujecie marca ;)

1 komentarz:

  1. http://www.pangrodzki.pl - blog artysty, pisarza

    Zobacz moją nową książkę science-fiction i muzykę elektroniczną oraz obrazy olejne na płótnie.

    OdpowiedzUsuń