Puzzle Warrior - Recenzja [JAVA] [ANDROID]

Puzzle Warriors, producent: Inlogic Software, zręcznościowa/RPG, Android, Java, cena: ok. 4 zł

Puzzle Warriors to gra logiczna z lekko zarysowanym wątkiem RPG. Mamy tu do czynienia z klasyczną, przetrawioną na setki sposobów grę w "połącz trzy". W skrócie: plansza wypełniona różnokolorowymi obiektami, a nasz cel to połączenie przynajmniej trzech tych samych w pionie lub poziomie. Wszystko to unurzane w RPG-owym sosie.

Na początku zabawy wybieramy jedną z trzech postaci. Każda z nich cechuje się innymi możliwościami magicznymi (hmm?), przy czym jednak najbardziej opłaca wybrać się wojownika. Później przechodzimy na mapę wyboru planszy, gdzie możemy również zajrzeć do karty swojego bohatera i ewentualnie podbić jakąś statystykę - w sumie osiem cech.

Potyczki bywają
emocjonujące
Rozgrywka polega na potyczkach z przeciwnikami, odbywające się poprzez łączenie elementów na planszy. I tak, przykładowo, łącząc co najmniej trzy miecze zadajemy cios wrogowi itd. Celem jest zmniejszenie paska energii wroga do zera. Gramy turami, najpierw my, potem przeciwnik, przy czym zbicie co najmniej czterech elementów oznacza dodatkowy ruch. W walce pomagają czary, które pożerają bardzo dużo many, a poza tym nie wszystkie są przydatne. Za każdego wroga na sumieniu otrzymujemy punkty doświadczenia, dzięki którym awansujemy na kolejne poziomy. Awans daje nam trzy punkty do rozdzielenia na cztery pierwsze cechy. Czary zaś podbijamy zbierając z plansz księgi.

I to cała filozofia zabawy - walka, upgrade bohatera. Niewiele, ale należy pamiętać, ze trzonem rozgrywki są wciąż klasyczne kulki, które nawet bez dodatków potrafiły przyssać Graczy na wiele przyjemnych godzin. Puzzle Warrior, pomimo kilku usterek, diabelnie wciąga, nie pozwalając łatwo oderwać się od gry. Do czasu, gdyż po pewnym czasie przychodzi lekkie znużenie i na wierzch wyłażą irytujące usterki.

Ocena: 7-/10

Piotr Wysocki

Komentarze