Październik pod znakiem zekranizowanych opowiadań Stephena Kinga

Do premiery - również w polskich księgarniach - nowej powieści Stephena Kinga "Przebudzenie" (szerzej piszę o niej tutaj) pozostał nieco ponad miesiąc Nie musimy jednak bezczynnie odliczać dni do 13 listopada. Dzięki niespotykanej dotąd sytuacji, kiedy to w przeciągu jednego zaledwie miesiąca ukazały się TRZY (!) ekranizacje twórczości Kinga, możemy zabić kilka godzin seansami. Ja już zacieram ręce i szykuje popcorn, przedtem jednak przygotowałem opisy każdego z filmów wraz z trailerami. Miłej lektury oraz oglądania.


A Good Marriage |2014| reż. Peter Askin| wyst. Kristen Connolly, Joan Allen

Ekranizacja noweli "Dobrane małżeństwo" ze zbioru Czarna bezgwiezdna noc. Tekst opowiada o kobiecie, która podczas nieobecności męża zupełnym przypadkiem trafia na dobrze zakamuflowaną skrytkę zawierającą dowody osobiste ofiar grasującego od lat seryjnego mordercy. Czy możemy być pewni, że znamy w pełni drugą osobę nawet po kilkudziesięciu latach małżeństwa? Scenariusz do filmu napisał sam Stephen King, a reżyserią zajął się niejaki Peter Askin, którego wcześniejszych dokonań niestety nie znam. Efekt końcowy chyba zadowolił Stephena, gdyż ten promuje film gdzie się tylko da. Zwiastun produkcji obejrzycie zaś tutaj.

Big Driver |2014| reż. Mikael Salomon | wyst. Maria Bello, Will Harris

Stworzona dla telewizji Lifetime adaptacja tekstu Wielki Kierowca, który znalazł się w zbiorze... tak, również jak w przypadku Dobranego Małżeństwa, jest to Czarna bezgwiezdna noc! W opowiadaniu czytamy o wracającej ze spotkania autorskiego pisarki, która trafia prosto w obleśne łapy psychola.
Kobieta zostaje zgwałcona, a następnie - będąc na granicy śmierci - porzucona w kanale. Jakimś cudem udaje jej się jednak ujść z życiem, a po wyjściu ze szpitala postanawia, co sugeruje już plakat, na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość oprawcy. Będąc absolutnie szczerym, nie spodziewałem się zbyt wiele od produkcji telewizyjnej, jednak udostępniony jakiś czas temu trailer daje nadzieję na co najmniej klimatyczny thriller. Zobaczcie sami, o tutaj.


Mercy |2014| reż. Peter Cornwell | wyst. Dylan McDermott, Chandler Riggs

Powstała w oparciu o znajdujące się w zbiorze Szkieletowa Załoga opowiadanie Babcia produkcja w końcu ujrzała światło dzienne. Póki co do zobaczenia tylko poprzez VOD, ale zważywszy na fakt, że już zaczynałem tracić nadzieje na możliwość jego obejrzenia w tym stuleciu, cieszy i to. Mercy opowiada historię dwóch chłopców przeprowadzających się wraz z matką do domu umierającej babci. Po pewnym czasie jeden z dzieciaków trafia na dowód tego, że staruszka jest w rzeczywistości wiedźmą. Ekranizacje wyreżyserował znany polskim widzom z przyzwoitego horroru "Udręczeni" Peter Cornwell, co budzi iskierkę nadziei na całkiem przyjemne widowisko. W jednej z ról zobaczymy rozpoznawalnego z "The Walking DeadChandlera Riggsa (w zombiakach grał Carla, syna Ricka). Na deser trailer.

Nie zapominajmy też o premierze ekranizacji Rogów autorstwa syna Stephena Kinga, Joego Hilla. Horns (oryginalny tytuł) z Danielem Radcliffem w roli głównej będziemy mogli obejrzeć w polskich kinach już 31 października. Polski trailer skonsumujecie zaś tutaj

Najbliższe tygodnie będą naprawdę ciekawe :)

Piotr Wysocki

Komentarze

  1. Może i ja się skusze na ekranizacje, aczkolwiek bardzo rzadko ostatnio coś oglądam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zasypało nas Kingiem... Ale to dobrze :). Teraz widzę, że powinnam sięgnąć po Czarną, bezgwiezdną noc, bo ten zbiór jeszcze przede mną.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zwiastun Rogów mnie nie zachęcił. Po jego obejrzeniu mam wrażenie, że film będzie czarną komedią. Mimika postaci jest typowo komediowa.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Widzisz, a w teorii to właśnie Rogi powinny być najlepsze spośród tych czterech filmów (i tylko one trafią do kin) :) Jeśli nie czytałeś książki, to polecam to nadrobić, jest znakomita. Jakiś czas temu o niej pisałem ;)

      Usuń
  4. Z Kingiem i jego ekranizacjami jest jedna zasada. Połowa jest fajna, polowa beznadziejna :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Dalej wspominam ekranizację 'Misery' czy 'Zielonej Mili' i liczę, że inne będą chociaż częściowo tak dobre :) Tyle tylko, że najpierw muszę nadrobić ogromne zaległości w czytaniu Kinga :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Czarną bezgwiezdną noc zaczęłam czytać, ale przystanęłam na pierwszym opowiadaniu >< Jeśli chodzi o te ekranizacje, to mam nadzieję że będą równie podtrzymywać napięcie jak wcześniejsze filmy na podstawie książek Kinga :3 Również zacznę szykować popcorn ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz